Chryzantéma Záhradná – Dendranthema Grandiflora

5.00 

Chryzantéma Záhradná – Dendranthema Grandiflora je jesenná rastlina pôvodom z Číny. Chryzantémy sa delia na záhradné a skleníkové. Kvitnú od septembra do októbra a niekedy aj do decembra. Majú rozkonárené stonky a pekne vykrajované listy. Sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí si chcú oživiť svoju jesennú záhradu farbami. Tieto kvety začínajú kvitnúť až na prelome leta a jesene, keď už väčšina rastlín v záhrade odkvitla a preto sa stali jednými z najpopulárnejších kvetov vôbec. Chryzantéma  najkrajšie rozkvitne na slnečných alebo polo tienistých, chránených miestach. Nie je dobré vysádzať ich na veterné miesta. Pôda by mala byť mierne vlhká, výživná a priepustná. Sucho im nevyhovuje, rovnako ani zamokrená pôda. Na záhone by mali byť usporiadané tak, aby vyššie boli v pozadí a nižšie v popredí.

Katalógové číslo: 997 Kategórie: , ,

Popis

Chryzantéma Záhradná – Dendranthema Grandiflora je jesenná rastlina pôvodom z Číny. Chryzantémy sa delia na záhradné a skleníkové. Rastliny kvitnú od septembra do októbra a niekedy aj do decembra. Majú rozkonárené stonky a pekne vykrajované listy. Sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí si chcú oživiť svoju jesennú záhradu farbami. Tieto kvety začínajú kvitnúť až na prelome leta a jesene, keď už väčšina rastlín v záhrade odkvitla a preto sa stali jednými z najpopulárnejších kvetov vôbec. Chryzantéma  najkrajšie rozkvitne na slnečných alebo polo tienistých, chránených miestach. Nie je dobré vysádzať ich na veterné miesta. Pôda by mala byť mierne vlhká, výživná a priepustná. Sucho im nevyhovuje, rovnako ani zamokrená pôda. Na záhone by mali byť usporiadané tak, aby vyššie boli v pozadí a nižšie v popredí.

Chryzantéma Záhradná – Dendranthema Grandiflora vyžaduje pravidelné zavlažovanie a prihnojovanie. Vyplatí sa tiež rastlinám odstraňovať odkvitnuté kvety, vďaka čomu sa budú tvoriť ďalšie. Okolie vysadených rastlín je vhodné nastieľať organickým materiálom. Neskôr na jeseň je dobré do porastu nahrnúť suché lístie, prípadne čečinu.  Chryzantéma zasadená v zemi je plne mrazuvzdorná. Podľa odrody dorastajú do výšky 50 až 130 cm. Rastú vzpriamene a sú husto rozvetvené. Chryzantéma sa bude obzvlášť dobre cítiť na priepustnej pôde bohatej na živiny na chránenom slnečnom mieste. Chryzantéme sa výborne sa im darí aj v piesočnatých pôdach. Ideálny čas na ich výsadbu do záhrady je v prvej polovici roka. Pri jesennej výsadbe trvalku na prvú zimu zakryte lístím a čečinou. Na jar sa rastliny zastrihujú. Občasné dávky kompostu prispejú k ich bohatšiemu kvitnutiu.

Viac info

Hmotnosť 2 kg
Rozmery 40 × 40 × 40 cm
Farba kvetu:

bordová, dvojfarebná, oranžová, ružová, tmavo červená, tmavo ružová, trojfarebná, žltá, žlto biela, biela, fialová svetlá, fialová, staroružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Chryzantéma Záhradná – Dendranthema Grandiflora”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP