Iberka vždyzelená – Iberis sempervirens

1.50 

Iberka vždyzelená – Iberis sempervirens je vždyzelená trvalka – skalnička, je to druh kvitnúcej rastliny z čeľade Brassicaceae. Iberka je pôvodom z južnej Európy. Tento druh sa často používa ako okrasný záhradný ker kvôli svojim dekoratívnym kvetom. Iberka dosahuje výšky asi 25 – 35 cm. Listy sú malé, úzke, až 5 cm dlhé, tmavozelené.

Katalógové číslo: 903 Kategórie: ,

Popis

Iberka vždyzelená – Iberis sempervirens je vždyzelená trvalka – skalnička, je to druh kvitnúcej rastliny z čeľade Brassicaceae. Iberka je pôvodom z južnej Európy. Tento druh sa často používa ako okrasný záhradný ker kvôli svojim dekoratívnym kvetom. Iberka dosahuje výšky asi 25 – 35 cm. Listy sú malé, úzke, až 5 cm dlhé, tmavozelené. Kvitne hojne na prelome mája a júna. Kvety iberky sú malé, biele, zložené zo štyroch okvetných lístkov: dvoch krátkych a dvoch dlhších. Kvety sú zhromaždené v krátkych zhlukoch kvetenstva. Kultivačné požiadavky tohto druhu sú priemerné. Rastliny dobre rastú na väčšine priepustných záhradných pôd, na plnom slnku alebo v polotieni. Sú mrazuvzdorné, môžu sa však počas chladných zimných období bez snehu poškodiť!

Iberka vždyzelená – Iberis sempervirens sa môže použiť aj ako pôdopokryvná rastlina, potom vysadíme do 10 ks/m2 a ako výplň zmiešaných záhonov zložených z rôznych druhov trvaliek a kríkov. Na jeseň môže opäť kvitnúť, ale už menej. Vyžaduje priepustnú, úrodnú, nie príliš vlhkú pôdu s alkalickým pH. Poloha by mala byť slnečná. Počas zimy bez snehu môže zamrznúť. Rastlina sa rozmnožuje semenami, delením koreňového balu alebo odrezkami. Je ideálna pre skalky, bordúry a kvetinové záhony, je možné ju vysadiť vedľa oporných múrov a do nádob umiestnených na balkónoch a terasách. Rastliny pestované na balkóne alebo terase musia byť v zime chránené pred zamrznutím. 

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 8 × 8 × 8 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Iberka vždyzelená – Iberis sempervirens”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP