Levanduľa Úzkolistá – Angustifolia Misa

7.90 

Levanduľa Úzkolistá – Angustifolia Misa patriaca do čeľade Lamiaceae je vždyzelený ker, tiež známy ako liečivá levanduľa alebo voňavá levanduľa. Pochádza zo stredomorskej oblasti. Má mnoho použití, a preto je široko kultivovaný v mnohých krajinách sveta. Levanduľa úzkolistá je známa už veľmi dlho. Vôňa levandule a levanduľového oleja zmierňuje stres a napätie.

Popis

Levanduľa Úzkolistá – Angustifolia Misa patriaca do čeľade Lamiaceae je vždyzelený ker, tiež známy ako liečivá levanduľa alebo voňavá levanduľa. Pochádza zo stredomorskej oblasti. Má mnoho použití, a preto je široko kultivovaný v mnohých krajinách sveta. Levanduľa úzkolistá je známa už veľmi dlho. Vôňa levandule a levanduľového oleja zmierňuje stres a napätie. Táto trvalka vytvára kompaktné pravidelné trsy a dorastá až do výšky cca 50 cm. Jedným z jeho ozdobných prvkov sú striebristé chĺpky pokrývajúce tuhé, zdrevnatené výhonky a kopijovité listy. Charakteristické levanduľové súkvetia sú zložené z kvetov, ktoré môžu byť podľa odrody fialové, tmavo ružové a aj biele.

Levanduľa Úzkolistá – Angustifolia Misa aby bohato kvitla a aby bola zdravá, potrebuje slnečné a suché miesto a dobre priepustnú pôdu. Najlepšie s vysokým obsahom vápnika, rastlina vyžaduje neutrálny až mierne zásaditý substrát pH 6,0 – 8,0. Levanduľa úzkolistá je odolná proti mrazu, v chladných zimách však rastlina potrebuje krytie. Levandule sa vyznačujú výraznou odolnosťou proti suchu. Levanduľa úzkolistá nevyžaduje hnojenie a má nízke výživové nároky. V prípade potreby sa však môžu použiť nízke dávky pomaly pôsobiacich hnojív alebo kvapalných hnojív s nízkou koncentráciou. Levanduľa neznáša hnojenie čerstvým hnojom a vysokými dávkami minerálnych hnojív. Levanduľu úzkolistú by ste mali ostrihať najmenej raz ročne – po odkvitnutí, najlepšie v septembri. Rastliny možno strihať aj skoro na jar, pred začiatkom vegetácie o 1/3 výšky.

Viac info

Hmotnosť 1.90 kg
Rozmery 25 × 25 × 25 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Levanduľa Úzkolistá – Angustifolia Misa”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP