Povojník Batatový – Ipomea Batatas

2.50 

  1. Povojník Batatový – Ipomea Batatas je s viac ako 600 druhmi najväčší rod z čeľade kvitnúcich rastlín Convolvulaceae. Pochádza z tropickej Ameriky, ale je to rastlina stará už niekoľko tisíc rokov. Ipomea je okrasná rastlina s ozdobnými listami v zaujímavých farbách, ktorá u nás v mrazoch  neprezimuje. Atraktívne vyzerá, keď je zasadená do závesných košov, balkónových debničiek alebo na záhony, jednotlivo alebo do kompozícií s inými rastlinami.
Katalógové číslo: 885 Kategórie: , ,

Popis

Povojník Batatový – Ipomea Batatas je s viac ako 600 druhmi najväčší rod z čeľade kvitnúcich rastlín Convolvulaceae. Pochádza z tropickej Ameriky, ale je to rastlina stará už niekoľko tisíc rokov. Ipomea je okrasná rastlina s ozdobnými listami v zaujímavých farbách, ktorá u nás v mrazoch neprezimuje. Atraktívne vyzerá, keď je zasadená do závesných košov, balkónových debničiek alebo na záhony, jednotlivo alebo do kompozícií s inými rastlinami. Perfektne sa hodí ako farebný doplnok letných kompozícií zasadených do debničiek a veľkých kvetináčov. Dĺžka výhonkov môže byť dlhšia ako meter.

Povojník Batatový – Ipomea Batatas rastie rýchlo a silno, čo treba brať do úvahy pri výsadbe do nádob, aby mali rastliny dostatok priestoru na rast. Vysaďte napríklad jednu rastlinu do nádoby s priemerom asi 20 cm. Pri vytváraní kompozícií s inými rastlinami vyberte okolie rastlín, ktoré rastú rovnako rýchlo, aby sa navzájom neprerastali. Najlepšie zasadiť do rašelinovej pôdy. Tieto rastliny majú rady slnečné a mierne zatienené miesta, ale pri väčšom nedostatku svetla farba listov bledne. Ipomea je celkom tolerantná voči teplu a vlhkosti. Substrát udržiavajte vlhký, ale nie nadmerne vlhký.

Hnojenie: Rastlina vyžaduje priemerné množstvo výživných látok. Hnojte 2-3 x týždenne hnojivom so zvýšeným obsahom dusíka, ktoré prispieva k jej intenzívnemu rastu. Prerezávanie: Nie je nutné. Choroby a škodcovia: Počas kultivácie nie sú častým problémom. Príležitostne sa môžu objaviť vošky, proti ktorým sa dá bojovať postrekom.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 9 × 9 × 20 cm
Farba listov:

hnedá, svetlo hnedá, zelená

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Povojník Batatový – Ipomea Batatas”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP