Veronika Klasnatá – Veronica Spicata

3.00 

Veronika Klasnatá – Veronica Spicata je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Plantaginaceae. Je to trvalá rastlina vysoká 40 až 90 cm a klasy dlhé 30 – 40 cm s modrými, ružovými, fialovými a bielymi kvetmi. Je to pôvodom kvet Montgomeryshire z Veľkej Británie. Medzi pestované odrody patrí modrá, ružová a biela. Listy sú umiestnené na spodnej časti stonky, sú vajcovito kopijovité, s malými chĺpkami.

Katalógové číslo: 882 Kategórie: , ,

Popis

Veronika Klasnatá – Veronica Spicata je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Plantaginaceae. Je to trvalá rastlina vysoká 40 až 90 cm a klasy dlhé 30 – 40 cm s modrými, ružovými, fialovými a bielymi kvetmi. Je to pôvodom kvet Montgomeryshire z Veľkej Británie. Medzi pestované odrody patrí modrá, ružová a biela. Listy sú umiestnené na spodnej časti stonky, sú vajcovito kopijovité, s malými chĺpkami. Okraje listov sú mierne vrúbkované. Na jednej stonke je iba jedno kvetenstvo, zreteľne oddelené od zvyšku stonky. Veronika bohato kvitne od júna do septembra. Veronika je medonosná rastlina jej nektár priťahuje včely a iný hmyz. Rastlina sa pestuje veľmi ľahko, je to dobrá rastlina aj pre začínajúcich záhradníkov.

Veronika Klasnatá – Veronica Spicata uprednostňuje polohu s priepustnou, piesočnatou, zásaditou pôdou. Najlepšie slnečné stanovište – južná strana bude pre ňu ako stvorená. Vo voľnej prírode rastie na suchých trávnatých porastoch a svahoch. Rastlina je plne mrazuvzdorná. Znáša aj pravidelné suchá. Trvalka nevyžaduje žiadne špeciálne ošetrenie, aby mohla bohato kvitnúť. Naopak, príliš veľa dusíka v pôde môže znížiť kvitnutie. Veronika netoleruje záplavy, pri pestovaní v kvetináči sa postarajte o vrstvu drenáže. Stojí za to rezať odkvitnuté kvety, pretože v nasledujúcom roku sa tým predlžuje kvitnutie. Rozmnožuje sa delením trsov na jar alebo na jeseň, ako aj letnými odrezkami. Je ju tiež možné množiť semenami zasiatými na jar.

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 10 × 10 × 40 cm
Farba kvetu:

ružová, biela, modrá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Veronika Klasnatá – Veronica Spicata”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP