Dahlia pinnata – Georgína premenlivá

3.00 4.00 

Dahlia pinnata – Georgína premenlivá je rod huňatých, hľuzovitých, bylinných trvalých rastlín pochádzajúcich z Mexika a Strednej Ameriky. Člen rodiny dvojdomých rastlín Compositae, medzi jeho záhradných príbuzných patria slnečnica, sedmokráska, chryzantéma a cínie. Existuje 42 druhov georgín, pričom hybridy sa bežne pestujú ako záhradné rastliny.

Katalógové číslo: 913 Kategórie: ,

Popis

Dahlia pinnata – Georgína premenlivá je rod huňatých, hľuzovitých, bylinných trvalých rastlín pochádzajúcich z Mexika a Strednej Ameriky. Člen rodiny dvojdomých rastlín Compositae, medzi jeho záhradných príbuzných patria slnečnica, sedmokráska, chryzantéma a cínie. Existuje 42 druhov georgín, pričom hybridy sa bežne pestujú ako záhradné rastliny. Dahlia má cibuľovité zahustené korene. Jej doba kvitnutia siaha od júla do prvého mrazu. Rozvetvená stonka, v závislosti od odrody, dosiahne výšku 60 cm až viac ako meter. Má nádherné kvetenstvo košového typu. Kvety môžu byť rôznych farieb, napríklad bielej, žltej, oranžovej, ružovej, červenej. Úlohou kvetov je pôsobiť ako lákadlo pre hmyz na ich opeľovanie, preto sú tieto kvety veľké a farebné. Jej kvety sú lákadlom pre včely medonosné, čmeliaky alebo motýle.

Dahlia pinnata – Georgína premenlivá má kvetenstvá s priemerom 4 – 5 cm. Dahlia sa tiež pestuje ako rezaný kvet do vázy alebo kytíc. Medzi optimálne podmienky pre georgíny patrí slnečné stanovište a úrodná, dobre priepustná pôda. Pôda by nemala ani vysychať, ani zadržiavať vodu – zlatá stredná cesta „vlhkosti“ sa najlepšie zabezpečí umiestnením drenážnej vrstvy zo štrku alebo drobných kamienkov. Oplatí sa tiež obohatiť substrát o vyzretý kompost a poriadne ho rozpustiť. PH pôdy by malo byť medzi 6,5 – 7,0 pH – pri viac zásaditej pôde môžete pridať nejakú rašelinu. Okrem toho sú georgíny vysadené na chránenom mieste, ideálne je pre nich 6-8 hodín priameho slnečného žiarenia denne.

 

Viac info

Hmotnosť 0.60 kg
Rozmery 20 × 20 × 30 cm
Farba kvetu:

biela, bielo ružová, bordová, červená, ružová svetlá, ružová, ružová tmavá, ružová plnokvetá, žltá, ružovo žltá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Dahlia pinnata – Georgína premenlivá”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP