Chryzantéma Pravá – Päť Farebná

5.50 

Chryzantéma pravá – Päť Farebná je jesenná rastlina pôvodom z Číny. Chryzantémy sa delia na záhradné a skleníkové. Kvitnú od septembra do októbra a niekedy aj do decembra. Majú rozkonárené stonky a pekne vykrajované listy. Sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí si chcú oživiť svoju jesennú záhradu farbami. Tieto letničky začínajú kvitnúť až na prelome leta a jesene, keď už väčšina rastlín v záhrade odkvitla a preto sa stali jednými z najpopulárnejších kvetov vôbec.

Katalógové číslo: 998 Kategórie: , ,

Popis

Chryzantéma Pravá – Päť Farebná je jesenná rastlina pôvodom z Číny. Chryzantémy sa delia na záhradné a skleníkové. Kvitnú od septembra do októbra a niekedy aj do decembra. Majú rozkonárené stonky a pekne vykrajované listy. Sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí si chcú oživiť svoju jesennú záhradu farbami. Tieto letničky začínajú kvitnúť až na prelome leta a jesene, keď už väčšina rastlín v záhrade odkvitla a preto sa stali jednými z najpopulárnejších kvetov vôbec. Chryzantéma  najkrajšie rozkvitne na slnečných alebo polotienistých, chránených miestach. Nie je dobré vysádzať ich na veterné miesta. Pôda by mala byť mierne vlhká, výživná a priepustná. Sucho im nevyhovuje, rovnako ani zamokrená pôda. Na záhone by mali byť usporiadané tak, aby vyššie boli v pozadí a nižšie v popredí.

Chryzantéma Pravá – Päť Farebná vyžaduje pravidelné zavlažovanie a prihnojovanie. Vyplatí sa tiež rastlinám odstraňovať odkvitnuté kvety, vďaka čomu sa budú tvoriť ďalšie. Okolie vysadených rastlín je vhodné nastieľať organickým materiálom. Neskôr na jeseň je dobré do porastu nahrnúť suché lístie, prípadne čečinu. Po odkvitnutí rastliny na jeseň celkom nestrihajte, odstráňte len odkvitnuté kvety. Prezimovanie pokiaľ sú v pôvodných črepníkoch, zostrihajte nadzemné časti a vyčistené od žltých či uschnutých listov uložte do pivnivce alebo na miesto, kde sú nižšie teploty do 5ºC. Rastliny  zalejte. Potom už zalievanie nie je až také potrebné.

Viac info

Hmotnosť 1.5 kg
Rozmery 30 × 30 × 30 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Chryzantéma Pravá – Päť Farebná”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP