Lomikameň Arendosov – Saxifraga Arendsii

1.70 

Lomikameň Arendosov – Saxifraga Arendsii e najväčší rod z čeľade Saxifragaceae a obsahuje asi 440 druhov trvalých rastlín, známych ako lomikameň. Latinské slovo saxifraga znamená doslovne „lámač kameňov“, z latinského saxum – frangere. Tento lomikameň bol vytvorený krížením mnohých druhov lomikameňov hlavne Saxifraga rosacea a Saxifraga hypnoides, ktoré rastú voľne v Európe a Ázii.

Katalógové číslo: 902 Kategórie: ,

Popis

Lomikameň Arendosov – Saxifraga Arendsii e najväčší rod z čeľade Saxifragaceae a obsahuje asi 440 druhov trvalých rastlín, známych ako lomikameň. Latinské slovo saxifraga znamená doslovne „lámač kameňov“, z latinského saxum – frangere. Tento lomikameň bol vytvorený krížením mnohých druhov lomikameňov hlavne Saxifraga rosacea a Saxifraga hypnoides, ktoré rastú voľne v Európe a Ázii. Táto skalnička pozostáva zo vždy zelených vankúšov vysokých asi 10 cm, ktoré sú zložené z roziet s priemerom 4–5 cm. Listy sú klinovité, hlboko členité, zelené. Rastlina kvitne od mája do júna. Na dobrý rast potrebuje polotienisté miesto, aj keď rastie aj na slnečných miestach. Substrát by mal byť humusový, vápenatý a dosť vlhký. Rastlina nevydrží sucho ani stojatú vodu. Je trochu citlivý na mráz , preto odporúčame v zime prikrývať.

Lomikameň Arendosov – Saxifraga Arendsii je ideálna pre skalky a kvetinové záhony, pekne vyzerá aj keď je zasadená medzi kameňmi. Kvety je možné strihať na kytice. Lomikameň patrí medzi najbežnejšie rastliny pestované v skalkách. Zahŕňa početné a veľmi rozmanité kvety zvyčajne ružičkového tvaru, ktoré vďačia za svoju atraktivitu kvetinám a veľmi často pôvodným listom. Na svete existujú desiatky alebo dokonca stovky druhov týchto rastlín. Divoko rastúci druh sa tiež vyskytuje v Poľsku a na Slovensku. Dosahuje výšku približne 20 – 30 cm. Má biele, ružové až bordové kvety, ktoré sa vyskytujú v máji a júni. Počas kvitnutia vyzerá nádherne aj s ostatnými rastlinami.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 10 × 10 × 10 cm
Farba kvetu:

biela, bordová, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Lomikameň Arendosov – Saxifraga Arendsii”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP