Horec Clusiov – Gentiana clusii

3.90 

Horec Clusiov – Gentiana clusii je okrasná rastlina odporúčaná na pestovanie v skalkách a na záhonoch. Vyskytuje sa v Alpách, Karpatoch a Tatrách, kde rastie na vápencových skalách. Vytvára ozdobné rozety, dosahujúce výšku 10 – 15 cm. Má kožovité, lesklé, tvarované, vajcovito kopijovité listy. Kvitne od apríla do júna a vytvára nádherné tmavomodré až kobaltové kvety.

Katalógové číslo: 904 Kategórie: ,

Popis

Horec Clusiov – Gentiana clusii je okrasná rastlina odporúčaná na pestovanie v skalkách a na záhonoch. Vyskytuje sa v Alpách, Karpatoch a Tatrách, kde rastie na vápencových skalách. Vytvára ozdobné rozety, dosahujúce výšku 10 – 15 cm. Má kožovité, lesklé, tvarované, vajcovito kopijovité listy. Kvitne od apríla do júna a vytvára nádherné tmavomodré až kobaltové kvety. Majú trojuholníkové, pri spodných okvetných lístkoch širšie, ktoré sa malebne zvlňujú smerom von. Okvetné lístky majú nádhernú, intenzívnu modrú farbu zvnútra so svetlým sfarbením. Horec s krátkymi stopkami je veľmi atraktívna trvalka s veľkými kvetmi. Dodáva záhrade prirodzené horské podnebie. Znakom, ktorý odlišuje túto skalničku od ostatných, je pomer veľkosti kvetinových pohárov k veľkosti listov.

Horec Clusiov – Gentiana clusii  má krásne kvety v tvare trúbky sú dlhé 4 – 6 centimetrov, zatiaľ čo listy sú drobné a obyčajne nepresahujú 1 centimeter. Je to ľahká rastlina na pestovanie. Uprednostňuje svetlé a chladné miesta. Najlepšie sa cíti na miestach, kde je ráno slnko. Najlepšia pôda na rast je vápenatá, dobre priepustná. Horec je plne mrazuvzdorný druh, neznáša mokré pôdy, najlepšie sa cíti na skalnatej pôde chránenej pred popoludňajším slnkom. Horec s krátkymi stopkami je ideálny pre skalky. Vyzerá dobre, keď je vysadený jednotlivo alebo v skupinách. Perfektne sa hodí do blízkosti prvosienok. Obzvlášť pútavé sú veľké, modré kvety, ktoré sú najväčšou ozdobou rastliny.

Viac info

Hmotnosť 0.20 kg
Rozmery 9 × 9 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Horec Clusiov – Gentiana clusii”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP