Verbena Záhradná – Verbena Hybrida

1.20 

Verbena Záhradná – Verbena Hybrida sa v našom podnebí pestuje ako jednoročná rastlina. Patrí do čeľade verbeny (Verbenaceae). Záhradná verbena je hybrid získaný krížením juhoamerických druhov verbeny. Výhonky verbeny sú pokryté chĺpkami, listy sú podlhovasté, vrúbkované. Kvitnú od júla do jesene. Malé kvety s piatimi okvetnými lístkami, v závislosti od odrody, môžu byť ružové, modré, fialové, biele, červené a podobne. Kvety sú zhromaždené v ozdobných, hustých kvetenstvách.

Katalógové číslo: 920 Kategórie: ,

Popis

Verbena Záhradná – Verbena Hybrida sa v našom podnebí pestuje ako jednoročná rastlina. Patrí do čeľade verbeny (Verbenaceae). Záhradná verbena je hybrid získaný krížením juhoamerických druhov verbeny. Výhonky verbeny sú pokryté chĺpkami, listy sú podlhovasté, vrúbkované. Kvitnú od júla do jesene. Malé kvety s piatimi okvetnými lístkami, v závislosti od odrody, môžu byť ružové, modré, fialové, biele, červené a podobne. Kvety sú zhromaždené v ozdobných, hustých kvetenstvách. Táto kríčková verbena dorastá do výšky 20 – 30 cm. Táto odroda má vzpriamene stonky a tie sa vysádzajú na kvetinové záhony, často ako okrajové rastliny záhrad. Sú tiež veľmi vhodné na plnenie misiek, nádob a balkónových hrantíkov.

Verbena Záhradná – Verbena Hybrida je potrebné polievať aj každý deň a počas kvitnutia ju treba prihnojovať hnojivom pre kvitnúce rastliny. Pre jej stále kvitnutie musíte tiež odstrániť vyschnuté kvetenstvo a suché stonky. Aby verbena čo najdlhšie zdobila našu záhradu, terasu alebo balkón, je najlepšie kupovať už kvitnúce. Môžete sa však pokúsiť rozmnožiť si rastliny sami tak, že vo februári zasejete semená do debničiek doma, v skleníku alebo na teplom mieste. V druhej polovici mája môžu byť rastliny vysadené do zeme na záhrade alebo v debničkách alebo nádobách umiestnených na terase alebo balkóne. Na jeseň možno rastliny skrátiť, uložiť cez zimu do chladnej miestnosti a na jar presadiť do čerstvého substrátu a umiestniť na svetlé miesto.

Viac info

Hmotnosť 0.20 kg
Rozmery 8 × 8 × 8 cm
Farba kvetu:

červená, červeno biela, fialová, fialovo biela, orange, ružová, ružovo biela, tricolor

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Verbena Záhradná – Verbena Hybrida”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP