Maggi Bylinka – Helichrysum Italicum

1.50 

Maggi Bylinka – Helichrysum Italicum je korenie, bylina a okrasná rastlina. Pochádza z južnej Európy. Je vhodná na pestovanie v kvetináčoch a v zemi. Helichrysum Italicum je málo známy. Preto sa čoraz častejšie používajú názvy, najmä maggi, karí a Curry Plant. Je to trváca rastlina bylinka je tiež liečivá rastlina a korenie. Dosahuje výšku cca 50 – 70 cm, ak sa ale pestuje ako jednoročná rastlina dorastá do výšky 30cm.

Katalógové číslo: 894 Kategórie: ,

Popis

Maggi Bylinka – Helichrysum Italicum je korenie, bylina a okrasná rastlina. Pochádza z južnej Európy. Je vhodná na pestovanie v kvetináčoch a v zemi. Helichrysum Italicum je málo známy. Preto sa čoraz častejšie používajú názvy, najmä maggi, karí a Curry Plant. Je to trváca rastlina bylinka je tiež liečivá rastlina a korenie. Dosahuje výšku cca 50 – 70 cm, ak sa ale pestuje ako jednoročná rastlina dorastá do výšky 30cm. Rozmery rastliny sa dajú ľahko upraviť strihaním. Kvitne v mesiaci jún – júl, kvety sú žlté. Sú vhodné aj na suché kytice. Bylinka sa dá formovať do nízkych živých plotov. Výhonky tohto kríka sú silne rozvetvené, s husto rozloženými, rovnomernými listami, dlhými 6 – 7 cm. 

Maggi Bylinka – Helichrysum Italicum sa v kuchyni používa ako aromatická prísada do mäsových jedál, rýb, zeleniny, šalátov a bielych syrov. Odporúča sa tiež ku kuracím jedlám, najmä k ryži. U  nás sa vonku pestuje ako jednoročná rastlina, pretože zvyčajne zimu neprežijú. Ak je zasadený do kvetináčov prežije zimu, ak ho umiestnite v miestnosti s dostatkom slnka a mierne, ale pravidelne ho zalievate. V záhrade rastie najlepšie na teplých a slnečných miestach. Nemá vysoké požiadavky na pôdu podklad, ale neobľubujú príliš ťažké pôdy. Listy obsahujú éterické oleje s charakteristickou vôňou karí.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Maggi Bylinka – Helichrysum Italicum”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP