Verbena ťahavá – Verbena Hybrida

1.50 

Verbena ťahavá – Verbena Hybrida sa v našom podnebí pestuje ako jednoročná rastlina. Patrí do čeľade verbeny (Verbenaceae). Záhradná verbena je hybrid získaný krížením juhoamerických druhov verbeny. Výhonky verbeny sú pokryté chĺpkami, listy sú podlhovasté, vrúbkované. Kvitnú od júla do jesene. Malé kvety s piatimi okvetnými lístkami, v závislosti od odrody, môžu byť ružové, modré, fialové, biele, červené a podobne. Kvety sú zhromaždené v ozdobných, hustých kvetenstvách. Táto ťahavá verbena dorastá do výšky 40 – 50 cm.

Katalógové číslo: 919 Kategórie: , ,

Popis

Verbena ťahavá – Verbena Hybrida sa v našom podnebí pestuje ako jednoročná rastlina. Patrí do čeľade verbeny (Verbenaceae). Záhradná verbena je hybrid získaný krížením juhoamerických druhov verbeny. Výhonky verbeny sú pokryté chĺpkami, listy sú podlhovasté, vrúbkované. Kvitnú od júla do jesene. Malé kvety s piatimi okvetnými lístkami, v závislosti od odrody, môžu byť ružové, modré, fialové, biele, červené a podobne. Kvety sú zhromaždené v ozdobných, hustých kvetenstvách. Táto ťahavá verbena dorastá do výšky 40 – 50 cm. Táto odroda má vzpriamene stonky a tie sa vysádzajú na kvetinové záhony, často ako okrajové rastliny záhrad. Sú tiež veľmi vhodné na plnenie misiek, nádob a balkónových hrantíkov a závesných kvetináčov.

Verbena ťahavá – Verbena Hybrida je potrebné polievať aj každý deň a počas kvitnutia ju treba prihnojovať hnojivom pre kvitnúce rastliny. Pre jej stále kvitnutie musíte tiež odstrániť vyschnuté kvetenstvo a suché stonky. Aby verbena čo najdlhšie zdobila našu záhradu, terasu alebo balkón, je najlepšie kupovať už kvitnúce. Môžete sa však pokúsiť rozmnožiť si rastliny sami tak, že vo februári zasejete semená do debničiek doma, v skleníku alebo na teplom mieste. V druhej polovici mája môžu byť rastliny vysadené do zeme na záhrade alebo v debničkách alebo nádobách umiestnených na terase alebo balkóne. Na jeseň možno rastliny skrátiť, uložiť cez zimu do chladnej miestnosti a na jar presadiť do čerstvého substrátu a umiestniť na svetlé miesto.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm
Farba kvetu:

biela, červená, fialová, fialovo biela, orange, purpurová, ružová, ružovo biela, ružová tmavá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Verbena ťahavá – Verbena Hybrida”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP