Petúnia kríčková – Grandiflora

0.80 

Petúnia kríčková – Grandiflora je rod 20 druhov kvitnúcich rastlín juhoamerického pôvodu. Populárna kvetina s rovnakým názvom odvodila svoje epiteton od francúzštiny, ktorá prevzala slovo petun, čo znamená „tabak“, z jazyka Tupi – Guarani. Väčšinu odrôd, ktoré sa v záhradách vyskytujú, tvoria jednoročné hybridy. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina.

Katalógové číslo: 928 Kategórie: , ,

Popis

Petúnia kríčková – Grandiflora je rod 20 druhov kvitnúcich rastlín juhoamerického pôvodu. Populárna kvetina s rovnakým názvom odvodila svoje epiteton od francúzštiny, ktorá prevzala slovo petun, čo znamená „tabak“, z jazyka Tupi – Guarani. Väčšinu odrôd, ktoré sa v záhradách vyskytujú, tvoria jednoročné hybridy. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina. Je to veľmi nenáročný rastlina na pestovanie.

Petúnia kríčková – Grandiflora toleruje pomerne dobré aj zlé podmienky a horúce podnebie, avšak nie mrazy. Potrebujú najmenej päť hodín slnečného žiarenia každý deň a dobré kvitnú vo vlhkej pôde aj v podmienkach nízkej vlhkosti vzduchu. Polievanie raz týždenne – by malo byť vo väčšine regiónov dostatočné. Závesné koše a iné nádoby je potrebné častejšie zalievať. Maximálny rast nastáva neskoro na jar – koniec apríla až máj. Aplikácia hnojiva mesačne alebo týždenne, v závislosti od odrody, pomôže rastline rýchlo rásť.

Táto jednoročná rastlina s čiastočne previsnutými stonkami môže dorasť do výšky 20 až 40 cm. Petúnia je vhodná na pestovanie v nádobách, závesných košoch, ale tiež na výsadbu do záhonov. Má kvety s priemerom 7-10 cm a tie sa sa objavujú od mája do októbra. Dôležité pre krásny rast je slnečná poloha, úrodná pôda. Mali by ste tiež pamätať na mierne zalievanie a bohaté hnojenie.

Viac info

Hmotnosť 0.2 kg
Rozmery 8 × 8 × 8 cm
Farba kvetu:

tmavo ružová, ružová, purpurová, červená, bielo fialová, biela, fialová, svetlo ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Petúnia kríčková – Grandiflora”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP