Anemone Coronaria – Sasanka Veternica

2.00 

Anemone Coronaria – Sasanka Veternica sa do našej časti Európy dostala zo Stredomoria. Začiatok záhradného pestovania tejto okrasnej rastliny sa datuje na koniec šestnásteho storočia. Sasanka vytvára miskovité kvety a je najrozšírenejším druhom rodu Anemone.

Katalógové číslo: 850 Kategórie: ,

Popis

Anemone Coronaria – Sasanka Veternica sa do našej časti Európy dostala zo Stredomoria. Začiatok záhradného pestovania tejto okrasnej rastliny sa datuje na koniec šestnásteho storočia. Sasanka vytvára miskovité kvety a je najrozšírenejším druhom rodu Anemone. Kvitnutie pretrváva od jari do prvej polovice leta. Rastliny kvitnú v červenej, fialovej, fialovo-modrej a bielej farbe. Rastlina dosahuje výšku 25 až 40 cm. Listy tohto druhu tvoria ružicu a úplne sa vyvinú až po odkvitnutí. Najlepšie podmienky pre rast a kvitnutie sú slnečné, teplé a chránené pred vetrom. Na pestovanie je najlepší kyprý, úrodný, humózny substrát.

Anemone Coronaria – Sasanka Veternica sa vysádza do záhrady na jar. Hĺbka výsadby by mala byť maximálne 5 cm. Pred výsadbou sa hľuzy podrobia jedno – alebo dvojdennému vodnému kúpeľu. Sasanky sú mrazuvzdorné iba do -12°C. Na zimu preto treba rastliny prikryť kompostom a lístím. Hľuzy možno vykopať a uskladniť v suchej miestnosti bez mrazu. Po odkvitnutí nezabudnite z rastlín odstrániť semená, listy však ponechajte. Kvety sú veľmi odolné a preto sú ceneným materiálom na kytice. Veternici sa dobre darí v popredí záhonových výsadieb, je vhodná aj na pestovanie v skalke a v črepníkoch. Sú vhodné aj na výzdobu veľkých lúčnych plôch. Vtedy by sa však lúka nemala kosiť skôr ako v júni.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm
Farba kvetu:

biela, fialová, červená, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Anemone Coronaria – Sasanka Veternica”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP