Begónia hľuznatá – Begonia Tuberhybrida

2.20 

Begónia hľuznatá – Begonia Tuberhybrida ako už názov napovedá, patrí do čeľade Begoniaceae. Je to hybrid divokých begónií, ktorý sa v súčasnosti vyskytuje v početných odrodách. Vyznačuje sa mäsitými stonkami, hustými, kopijovitými, vrúbkovanými listami pokrytými riedkymi chĺpkami. Veľké, jednoduché, polo dvojité a plné kvety, objavujúce sa v horných listov, s rôznymi okvetnými lístkami, v širokej škále farieb.

Katalógové číslo: 915 Kategórie: ,

Popis

Begónia hľuznatá – Begonia Tuberhybrida ako už názov napovedá, patrí do čeľade Begoniaceae. Je to hybrid divokých begónií, ktorý sa v súčasnosti vyskytuje v početných odrodách. Vyznačuje sa mäsitými stonkami, hustými, kopijovitými, vrúbkovanými listami pokrytými riedkymi chĺpkami. Veľké, jednoduché, polo dvojité a plné kvety, objavujúce sa v horných listov, s rôznymi okvetnými lístkami, v širokej škále farieb. Dosahujú až 30 – 40 cm výšku. Rozlišujeme tri základné skupiny zoskupujúce jednotlivé kultivary. Hodí sa na záhony, na výsadbu balkónových hrantíkov, nádob, ale tiež doma ako izbová rastlina. Begónia hľuznatá patrí medzi cibuľoviny. Najlepšie rastie v úrodnej a vzdušnej pôde – univerzálnej rašelinovej pôde. Všetky begónie, okrem malokvetých majú radi mierne zatienené polohy a mierne polievanie.

Begónia hľuznatá – Begonia Tuberhybrida vyžaduje mierne zatienenú, teplú polohu. Humusová pôda, vzdušná, bohatá na živiny, mierne kyslá (pH 5-6). Begónie sú citlivé na nízke teploty, preto ich vysádzame na prelome mája a júna. Rozmnožujeme ich jednak delením semien, jednak hľúz. Semená sa vysievajú už v novembri až februári. Množenie hľuzami je oveľa rýchlejšie a menej nepríjemné ako semenami. Po prvých negatívnych teplotách vyberte hľuzy z krabíc, stonku odrežte vo výške asi 2 cm, očistite ju, osušte a potom vložte do rašeliny, piesku a uložte do jari pri teplote asi 10 ° C. Koncom mája vysadíme. Begónia sa môže množiť aj odrezkami odobratými z vysadených hľúz, ktoré pri zalievaní a udržiavaní v teplých podmienkach vyrastajú rýchlo.

Viac info

Hmotnosť 0.4 kg
Rozmery 15 × 15 × 25 cm
Farba kvetu:

biela, bordová, červená, lososová, ružová, žltá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Begónia hľuznatá – Begonia Tuberhybrida”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP