Ozdobnica Čínska – Little Zebra

6.90 

Ozdobnica Čínska – Little Zebra je okrasná tráva rastúca prirodzene vo východnej Ázii, najviac v Číne, Japonsku a v Kórei. Je to tráva stredného vzrastu a dorastá len od 70cm až do 100cm, krásne sa šíri. Na listoch má priečne jasné žlté pásiky, ktoré časom krásne prerastajú takmer až po zem. Spočiatku je trs rastliny vzpriamený, s rozvojom listov nadobúda krásny fontánový vzhľad.

Katalógové číslo: 846 Kategórie: ,

Popis

Ozdobnica Čínska – Little Zebra je okrasná tráva rastúca prirodzene vo východnej Ázii, najviac v Číne, Japonsku a v Kórei. Je to tráva stredného vzrastu a dorastá len od 70cm až do 100cm, krásne sa šíri. Na listoch má priečne jasné žlté pásiky, ktoré časom krásne prerastajú takmer až po zem. Spočiatku je trs rastliny vzpriamený, s rozvojom listov nadobúda krásny fontánový vzhľad. Kvety sa objavujú nie príliš často, ale ak tak je to v septembri vo fialovej farbe. Listy v zime nadobúdajú hnedú farbu a sú krásnou ozdobou našich záhrad. Táto tráva najlepšie rastie na slnečnom mieste. Rovnako ako ostatné Miscanthusy znáša väčšinu záhradných pôd. Okrasné trávy, ako je Miscanthus, sa strihajú skoro na jar.

Ozdobnica Čínska – Little Zebra dobre znáša sucho, ale aby pekne rástla, nepotrebuje výdatnú ale pravidelnú zálievku. Úspešne znáša mráz až do -28°C. Na jar sa odporúča zrezať ju nízko, aby bola veľkolepejšia a v ďalšej sezóne lepšie sa rozrastala. Mladšie rastliny vyžadujú stálu ochranu pred nadmerným mrazom. Vyzerá pekne zasadená jednotlivo medzi trvalky ako ich pozadie. Rozostup pri vysádzaní viac kusov sa odporúča 50 cm až 80 cm. Preferuje slnečné polohy a priepustné vlhké výživné pôdy, ale znesie väčšinu bežných pôd aj bez zálievky. Množí sa semenami či delením trsov. Vplyvom silných dažďov, alebo počas zimy sa trs môže rozkladať, niekedy sa preto preventívne zväzuje, vhodné je aj zrezanie na nižšiu výšku.

Viac info

Hmotnosť 1.80 kg
Rozmery 15 × 15 × 50 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Ozdobnica Čínska – Little Zebra”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP