Vresovec – Erica Carnea

2.50 

Vresovec – Erica Carnea je rod zhruba 857 druhov kvitnúcich rastlín z čeľade Ericaceae. Anglické bežné názvy vresovec a vres zdieľajú niektoré úzko súvisiace rody podobného vzhľadu. Rod Calluna bol predtým zahrnutý do Eriky – líši sa tým, že má ešte menšie listy a kvetnú korunu pozostávajúcu zo samostatných okvetných lístkov. Pôvodom je táto trvalka z horských oblastí strednej, východnej a južnej Európy, kde rastie v ihličnatých lesoch alebo na kamenistých svahoch.

Katalógové číslo: 887 Kategórie: , ,

Popis

Vresovec – Erica Carnea je rod zhruba 857 druhov kvitnúcich rastlín z čeľade Ericaceae. Anglické bežné názvy vresovec a vres zdieľajú niektoré úzko súvisiace rody podobného vzhľadu. Rod Calluna bol predtým zahrnutý do Eriky – líši sa tým, že má ešte menšie listy a kvetnú korunu pozostávajúcu zo samostatných okvetných lístkov. Pôvodom je táto trvalka z horských oblastí strednej, východnej a južnej Európy, kde rastie v ihličnatých lesoch alebo na kamenistých svahoch. Tieto krátke, rozvetvené rastliny dorastajú do výšky 20 – 30 cm. Výhonky sú predĺžené a tenké. Ihličnaté listy má zelené alebo žlté. Rastlina kvitne od februára až do konca apríla. Nenáročná rastlina pre polotienisté polohy na záhrade, v spoločnosti iných vresov alebo ihličnanov.

Vresovec – Erica Carnea vyžaduje kyslú pôdu, je však tolerantnejší k vápniku ako vresy a iné vresovité rastliny. Je tiež plne odolná voči mrazu. Stojí však za to novú sadenicu počas zimí pokryť ihličnatými vetvičkami. Pri sadení vresov pridávame do pôdy kyslú rašelinu. Pestujeme ich na slnečnom, otvorenom mieste, ďaleko od listnatých stromov, ktorých opadané lístie môže spôsobiť rastline hubové choroby. Vresovec odporúčame zastrihnúť hneď po odkvitnutí na spodnej časti kvetinových výhonkov. Po výsadbe okolitú pôdu mulčujte borovicovou kôrou, čo zníži vysychanie pôdy a zabráni množeniu buriny. Aby rastliny dobre rozkvitali, mali by sa ich výhonky každoročne orezávať. Robí sa to na jar hneď po odkvitnutí asi v polovici mája.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm
Farba kvetu:

Ružová, Biela, Svetlo- Ružová, Pred kvitnutím jeseň

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vresovec – Erica Carnea”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP