Vres Obyčajný – Calluna vulgaris

2.00 

Vres Obyčajný – Calluna vulgaris je jediným druhom v rode Calluna z čeľade Ericaceae kvitnúcich rastlín. Je to nízko rastúci vždyzelený trváci ker dorastajúci do výšky 20 až 50 centimetrov. Vyskytuje sa bežne v Európe a Ázii. Je to vždyzelená rastlina. Kvety sa objavujú na jeseň, keď väčšina rastlín začne odkvitať. Je to jedna z mála rastlín, ktoré zdobia jesenné záhony. Vresom sa darí v pozíciách s rôznou vlhkosťou. Základom je však kyslý a priepustný substrát.

Katalógové číslo: 988 Kategórie: , , ,

Popis

Vres Obyčajný – Calluna vulgaris je jediným druhom v rode Calluna z čeľade Ericaceae kvitnúcich rastlín. Je to nízko rastúci vždyzelený trváci ker dorastajúci do výšky 20 až 50 centimetrov. Vyskytuje sa bežne v Európe a Ázii. Je to vždyzelená rastlina. Kvety sa objavujú na jeseň, keď väčšina rastlín začne odkvitať. Je to jedna z mála rastlín, ktoré zdobia jesenné záhony. Vresom sa darí v pozíciách s rôznou vlhkosťou. Základom je však kyslý a priepustný substrát. Preto, ak vo svojej záhrade nemáte vhodnú pôdu, mali by ste si ju pripraviť pred výsadbou vresov. Za týmto účelom zmiešame rašelinu s pieskom a zasadíme. Vresy najkrajšie kvitnú, keď sú zasadené na plnom slnku. Potom vylučujú aj najviac nektáru, čo ocenia najmä včely a iný opeľujúci hmyz.

Vres Obyčajný – Calluna vulgaris dobre rastú aj v kvetináčoch na balkóne. Vresy potom prezimujú ak sa pokryjú agrotextíliou. Ak chceme vytvoriť pestré a rozmanité rašeliniská, musíme si zvoliť také rastlinné druhy, ktoré uprednostňujú takéto podmienky. Medzi jarnými kvetmi budú azalky a rododendrony. Americké čučoriedky tiež dobre rastú v kyslom prostredí. Všetky tieto rastliny vyžadujú rovnaké podmienky pre vývoj. Hoci vresy si vystačia s menej úrodnou pôdou, mali by byť správne vyživované, aby sa zabezpečilo bohaté kvitnutie. Nemenej dôležitým postupom je orezávanie kvetenstva. Tento postup vykonávame skoro na jar. Krátime výhonky kvetenstva niekoľko cm pod posledným kvetom.

Viac info

Hmotnosť 0.50 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba vresov

biely, červený, ružový, fialový, žlto biely, ružový nízky

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vres Obyčajný – Calluna vulgaris”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP