Medovka Lekárska – Melissa Officinalis

1.50 

Medovka Lekárska – Melissa Officinalis jej názov pochádza z latinského slova „mel“ – čo znamená med, pretože je obľúbenou rastlinou včiel. Je to druh bylinky, ktorá rastie divoko v severnej Afrike, južnej Európe a Ázii. Známa a kultivovaná je po celom svete. Dosahuje výšku 60 cm. Listy a stonka Medovky Lekárskej vyžaruje silnú citrónovú vôňu a sú svetlozelenej farby, oválneho tvaru, s vrúbkovanými okrajmi.

Katalógové číslo: 892 Kategórie: ,

Popis

Medovka Lekárska – Melissa Officinalis jej názov pochádza z latinského slova „mel“ – čo znamená med, pretože je obľúbenou rastlinou včiel. Je to druh bylinky, ktorá rastie divoko v severnej Afrike, južnej Európe a Ázii. Známa a kultivovaná je po celom svete. Dosahuje výšku 60 cm. Listy a stonka Medovky Lekárskej vyžaruje silnú citrónovú vôňu a sú svetlozelenej farby, oválneho tvaru, s vrúbkovanými okrajmi. Kvitne v mesiaci jún – september, kvety má biele alebo bledožlté. Medovka rastie najlepšie v mierne vlhkej alebo vlhkej, mierne kyslej až mierne zásaditej, dobre skyprenej pôde. Najlepšie je pre ňu priame slnko alebo polotieň.

Medovka Lekárska – Melissa Officinalis je olejnatá rastlina a v závislosti od podmienok pestovania a času zberu sa obsah éterického oleja v listoch citrónového balzamu pohybuje od 0,02-0,3%. Okrem oleja obsahujú listy citrónového balzamu aj triesloviny, flavonoidy a cenné fenolové kyseliny. Listy medovky obsahujú éterické oleje. Vďaka nim rastliny po zomletí vydávajú charakteristickú citrónovú arómu. Kvety nie sú príliš nápadné, sú malé, kriedovo biele alebo ružovkasté. Počas kvitnutia sú rastliny často opeľované včelami a čmeliakmi. Rastie najlepšie na teplých, slnečných, vetrom chránených miestach, vyrastie aj v polotieni a na tienistých vlhkých miestach, potom však bude obsahovať menej éterických olejov a bude menej aromatická. Na jeseň stojí za to pokryť bylinku kompostom, ktorý na jednej strane poskytne živíny a na druhej strane ochráni korene pred mrazom.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 9 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Medovka Lekárska – Melissa Officinalis”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP