Karpatský Zvonček – Campanula Carpatica

2.00 

Karpatský Zvonček – Campanula Carpatica je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Campanulaceae, ktoré pochádzajú z Karpát v strednej Európe. Je to nízko rastúca bylinná trvalka, s dlhými stonkami, ktoré nesú solitérne modré kvety v tvare zvona. Je jedným z najkrajších druhov pestovaných v skalkách. Listy má hladké, zaoblené až oválne. Veľké kvety v strede asi 3 cm dlhé, vzpriamené, azúrovo sfarbené klíčky jednotlivo alebo niekoľkokrát na zdvíhajúcich sa rozvetvených výhonkoch.

Katalógové číslo: 977 Kategórie: , , ,

Popis

Karpatský Zvonček – Campanula Carpatica je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Campanulaceae, ktoré pochádzajú z Karpát v strednej Európe. Je to nízko rastúca bylinná trvalka, s dlhými stonkami, ktoré nesú solitérne modré kvety v tvare zvona. Je jedným z najkrajších druhov pestovaných v skalkách. Listy má hladké, zaoblené až oválne. Veľké kvety v strede asi 3 cm dlhé, vzpriamené, azúrovo sfarbené klíčky jednotlivo alebo niekoľkokrát na zdvíhajúcich sa rozvetvených výhonkoch. Karpatský zvonček kvitne od júla do septembra. Ak výhonky po odkvitnutí zrežeme nízko pri zemi, znova zakvitnú. Karpatské zvony dorastajú do výšky 25 – 40 cm, šírky 30 – 50 cm a sú dokonalou ozdobou veľkých skalných záhrad, dobre rastú v medzerách medzi kameňmi a na svahoch.

Karpatský Zvonček – Campanula Carpatica sa pestuje dosť jednoducho. Pôda by mala byť stredne úrodná, priepustná so stredným obsahom vlhkosti a bohatá na vápnik. Tento zvonček preferuje slnečné stanovište. Rastlina je plne mrazuvzdorná. Karpatský Zvonček by sme mali presádzať každé 3-4 roky. Rozmnožovanie môžeme reprodukovať delením alebo odrezaním zakorenených trsov. Pestovanie zvončekov zo semien je ľahké. Rastlina je samo výsevná. Pozícia by mala byť slnečná alebo polotienistá. Po odkvitnutí odrežte výhonky tesne pri zemi – o dva týždne im vyrastú nové a rastlina opäť zakvitne. Karpatský zvonček vyzerá najlepšie na záhonoch a v skalkách.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm
Farba

fialová, biela

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Karpatský Zvonček – Campanula Carpatica”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP