Gazánia lesklá – Gazania Splendens

1.50 

Gazánia lesklá – Gazania Splendens je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Asteraceae, pôvodom z južnej Afriky. Produkujú veľké, zložené kvetinové kvety v rôznych krásnych odtieňoch žltej a oranžovej, ktoré kvitnú celé leto. Gazánia je odolná voči suchu. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina. Kvety Gazánie sa za daždivého počasia zatvárajú.

Katalógové číslo: 916 Kategórie: , ,

Popis

Gazánia lesklá – Gazania Splendens je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Asteraceae, pôvodom z južnej Afriky. Produkujú veľké, zložené kvetinové kvety v rôznych krásnych odtieňoch žltej a oranžovej, ktoré kvitnú celé leto. Gazánia je odolná voči suchu. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina. Kvety Gazánie sa za daždivého počasia zatvárajú. Sú umiestnené na pevnej stonke, obklopenej listami, ktoré tvoria ružicu, a na spodnej strane sú pokryté jemnými chĺpkami. Kvitne od začiatku leta do prvého mrazu. Kvitne s nádhernými kvetmi v odtieňoch žltej, oranžovej, ružovej alebo bordovej. Najlepšou polohou pre ňu bude slnečné miesto a dobre priepustná pôda.

Gazánia lesklá – Gazania Splendens  by mala byť polievaná mierne, aby voda nezostávala v zemi. Nevyžaduje žiadne špeciálne ošetrenia. V skutočnosti stačí obmedziť sa na zálievku a hnojenie. Gazánia je ideálnou rastlinou na vytváranie záhonov. Vďaka svojej nízkej výške – dobre poslúži aj v skalkách. Rastlina dosahuje výšku od 25 – 35 cm. Kvetinové koše majú priemer až 8 cm a sú zložené z farebných  kvetov zasadených do 1-3 okrajových závinov a žltých rúrkovitých kvetov. Vyzerajú skvele na kvetinových záhonoch alebo v jednodruhových, farebných skupinách, ale dajú sa pestovať aj v nádobách na slnečných balkónoch alebo terasách. Výhodou gazánie však nie sú len nádherné kvety, ale aj mimoriadna rozmanitosť odrôd.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba kvetu:

biela, maslová, orange, ružová tmavá, ružovo žltá, tehlová, žltá, striebristá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Gazánia lesklá – Gazania Splendens”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP