Lithodora Diffusa – Kamejka Modrá

1.50 

Lithodora Diffusa – Kamejka Modrá je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Boraginaceae. Skalnička dorasta do výšky 15 cm a šírky 60 cm alebo aj viac, má tmavozelené, vždyzelené listy a množstvom modrých 5-laločných kvetov. Za svoju popularitu vďačí svojim jedinečným jasne modrým kvetom. Najviac kvetov možno očakávať začiatkom leta. Kvety majú dĺžku 2 cm a priemer asi 1,5 cm.

Katalógové číslo: 848 Kategórie: , ,

Popis

Lithodora Diffusa – Kamejka Modrá je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Boraginaceae. Skalnička dorasta do výšky 15 cm a šírky 60 cm alebo aj viac, má tmavozelené, vždyzelené listy a množstvom modrých 5-laločných kvetov. Za svoju popularitu vďačí svojim jedinečným jasne modrým kvetom. Najviac kvetov možno očakávať začiatkom leta. Kvety majú dĺžku 2 cm a priemer asi 1,5 cm. Rastlina dorastá do výšky 15 až maximálne 30 cm. Vyznačuje sa celkom dobrou mrazuvzdornosťou, no v zime bez snehu a pri silnom mraze „viac ako -10 stupňov Celzia“ je potrebné rastlinu prikryť. Kamejku sadíme na slnečnom mieste kde najdlhšie a krásne kvitne. Aby však mala dostatok vlahy, môžete zem okolo nej prikryť kôrou, ktorá vlhkosť udrží pri koreňoch.

Lithodora Diffusa – Kamejka Modrá je vhodná ako pôdna pokrývka na okrajoch chodníkov alebo na ohraničenie cestičiek alebo skaliek. Vyhnite sa výsadbe litodory počas vysokých teplôt a silných dažďov. Kvitne od mája do konca júla. Najčastejšou príčinou úhynu lithodory nie je mráz, ale hniloba spôsobená príliš veľkým množstvom rozmrazenej vody počas vlhkých zím. Odporúčame zakrývať litodoru nádobami s otvormi, aby pôda okolo rastliny nebola vystavená premokreniu. Malé sadenice vyžadujú časté zavlažovanie ale malým množstvom vody. Najlepšie je zalievať ráno, aby ste sa vyhli hubovým chorobám.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 6 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Lithodora Diffusa – Kamejka Modrá”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP