Klinček záhradný – Dianthus Caryophyllus

1.80 

Klinček záhradný – Dianthus Caryophyllus je veľmi rozšírený plnokvetý klinček vhodný do kvetináčov alebo do záhrady. Pochádzajú z viacročných klinčekov z Dalmácie. Kvety môžu byť červené, biele, ružové a miešané. Táto kvetina má príjemnú vôňu. Rastie na silnej a tuhej stonke. Záhradný klinček má dlhé, úzke a mierne zakrivené listy.

Katalógové číslo: 917 Kategórie: ,

Popis

Klinček záhradný – Dianthus Caryophyllus je veľmi rozšírený plnokvetý klinček vhodný do kvetináčov alebo do záhrady. Pochádzajú z viacročných klinčekov z Dalmácie. Kvety môžu byť červené, biele, ružové a miešané. Táto kvetina má príjemnú vôňu. Rastie na silnej a tuhej stonke. Záhradný klinček má dlhé, úzke a mierne zakrivené listy. Rastlina vyžaduje slnečné stanoviská a hlinito-piesočnaté pôdy so stálou vlhkosťou. V zemi sa dá pestovať ako jednoročná alebo dvojročná rastlina. Na jednoročné pestovanie sa semená v marci vysejú a začiatkom mája sa vysadia na trvalé miesto. Pri dvojročnom pestovaní sa semená vysievajú do pôdy od mája do júna. Sadia sa do zeme koncom júla alebo začiatkom augusta. Kvitnú až budúci rok.

Klinček záhradný – Dianthus Caryophyllus má vždy zelené listy, rovné alebo kopijovité. Každá odroda klinčeka tvorí celý list so zahrotenými koncami. Sú usporiadané oproti na dosť dlhej stonke. Najčastejšie majú zelenošedú farbu. Podmienky na pôdu: Vlhká, úrodná, hlinito-piesčitá, neutrálna alebo mierne zásaditá. Pozícia: slnečná alebo polotienistá. Použitie: Na zmiešané záhony, do skaliek, na rezané kvety, vhodné aj ako črepníkové rastliny. Záhradné klinčeky sú cenené kvety v kvetinových aranžmánoch. Zaslúžia si to krásnou škálou farieb a mimoriadnou odolnosťou. Kytice pripravené z kvetov rezaných vo vlastnej záhrade sú krásnym prvkom domáceho interiéru.

 

Viac info

Hmotnosť 0.3 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm
Farba kvetu:

biela, bordová, červená, fialová, tmavo fialová, melirovaná, orange, ružová, tmavo červená, žltá, ružovo bordový

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Klinček záhradný – Dianthus Caryophyllus”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP