Monarda Podvojná – Monarda Didyma

3.90 

Monarda Podvojná – Monarda Didyma je rod kvitnúcich rastlín z čeľade mincovníkovitých, Lamiaceae. Rod je endemický v Severnej Amerike. Jeho vôňa sa považuje za podobnú vôni po bergamotovom pomaranči. Dorastá do výšky 80 – 120 cm a šírky asi 60-75 cm. Produkuje pomerne silné, vzpriamené, nerozvetvené výhonky. Široko kopijovité listy s hrubo zúbkovaným okrajom vydávajú charakteristickú príjemnú vôňu. Sú tmavozelenej farby s viditeľnými červenými žilkami.

Katalógové číslo: 986 Kategórie: , ,

Popis

Monarda Podvojná – Monarda Didyma je rod kvitnúcich rastlín z čeľade mincovníkovitých, Lamiaceae. Rod je endemický v Severnej Amerike. Jeho vôňa sa považuje za podobnú vôni po bergamotovom pomaranči. Dorastá do výšky 80 – 120 cm a šírky asi 60-75 cm. Produkuje pomerne silné, vzpriamené, nerozvetvené výhonky. Široko kopijovité listy s hrubo zúbkovaným okrajom vydávajú charakteristickú príjemnú vôňu. Sú tmavozelenej farby s viditeľnými červenými žilkami. Obdobie kvitnutia je v júni až auguste. Trvalku potom zdobia krásne kvety, ktoré lákajú motýle a iný hmyz. Vyžaduje priepustnú pôdu, bohatú na humus a mierne vlhkú. Najvhodnejšie pre ňu je slnečné stanovište. Substrát by mal byť neustále vlhký, pretože trvalka neznáša sucho. Monarda je rastlina, ktorá je úplne odolná voči mrazu.

Monarda Podvojná – Monarda Didyma dobre vyznie v kombinácii s trávami a inými trvalkami. Dá sa úspešne pestovať aj v nádobách. Rastlina je vhodná aj ako rezaný kvet. Monardy sa dajú pestovať nielen na trvalkových záhonoch, ale aj v prírodných kompozíciách na slnečnom svahu krovín, v bylinkových záhradách a na brehoch rybníkov. Najlepšie je zasadiť ich do stredu medzi ostatné rastliny, ktoré zakryjú mierne plešaté spodné časti stoniek a substrát okolo koreňov, čo tiež pomáha udržiavať pôdu vlhkú. Na tento účel môžete použiť trvalky s nízkym kvitnutím, napríklad astry alebo rastliny rozchodníka. Monarda sa pestuje aj ako liečivá rastlina.

Viac info

Hmotnosť 0.80 kg
Rozmery 12 × 12 × 35 cm
Farba kvetu:

cyklamen, fialová, purpur

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Monarda Podvojná – Monarda Didyma”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP