Pérovec Psiarkovity – Pennisetum Alopecuroides

6.90 

Pérovec Psiarkovity – Pennisetum Alopecuroides  – je rozšírený rod rastlín z čeľade trávovitých, pôvodom z tropických a teplých miernych oblastí sveta. Dorastá do výšky 80 až 120 centimetrov a vytvára kompaktné trsy. Táto okrasná tráva má úzke, mierne zakrivené, sivozelené listy. Rastlinu je najlepšie umiestniť na  slnečnú a teplú polohu, ktorá je chránená pred vetrom. Sadíme do dobre priepustnej pôdy bohatej na živiny. Minuloročné listy odrežte až po zime na jar.

Katalógové číslo: 845 Kategórie: ,

Popis

Pérovec Psiarkovity – Pennisetum Alopecuroides  – je rozšírený rod rastlín z čeľade trávovitých, pôvodom z tropických a teplých miernych oblastí sveta. Dorastá do výšky 80 až 120 centimetrov a vytvára kompaktné trsy. Táto okrasná tráva má úzke, mierne zakrivené, sivozelené listy. Rastlinu je najlepšie umiestniť na  slnečnú a teplú polohu, ktorá je chránená pred vetrom. Sadíme do dobre priepustnej pôdy bohatej na živiny. Minuloročné listy odrežte až po zime na jar. Rozmnožovanie sa prevádza na jar výsevom semien alebo v lete delením rastliny. Pérovec vyzerá skvele vysadený jednotlivo ale aj v trsoch. Súkvetia „vystreľujú ako fontána“ z hustého trsu listov. Listy sú úzke (do 7 mm široké), zelené a na jeseň sa sfarbujú do oranžovočervena.

Pérovec Psiarkovity – Pennisetum Alopecuroides  je najviac mrazuvzdorná zo všetkých tráv, kvitne aj v chladnom lete. Odporúčame však na zimu zviazať jej nadzemné výhonky. Počas sucha rastliny menej bohato kvitnú a skôr sa odfarbia. Pestuje sa na trvalkových záhonoch, na okrajoch vodných nádrží a potokov, v trávnatých a vresoviskových záhradách. Pekne sa ukáže aj v kompozícii s jesenne kvitnúcimi trvalkami, ako sú astry alebo rudbekie. Niekedy sa pestuje aj v nádobách, na balkónoch alebo terasách. Odporúča sa aj na rezané kvety a suché kytice. Ťažko si predstaviť kompozíciu inšpirovanú japonskými záhradami bez tejto rastliny. Skvele sa hodí k vode, ale aj k modernej architektúre.

 

Viac info

Hmotnosť 1.90 kg
Rozmery 15 × 15 × 40 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pérovec Psiarkovity – Pennisetum Alopecuroides”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP