Stračonôžka – Delphinium Pacific ´Blue Bird´

5.00 

Stračonôžka – Delphinium Pacific ´Blue Bird´ je rod asi 300 druhov vytrvalých kvitnúcich rastlín z čeľade Ranunculaceae, pôvodných z celej severnej pologule a tiež z vysokých pohorí tropickej Afriky. Rod zostavil Carl Linné. Všetky druhy rodu Delphinium sú toxické pre ľudí a hospodárske zvieratá.Odrody Delphinium zo skupiny Pacific sa vyznačujú silným rastom od 80 do 150 cm, hustými, nerozvetvenými kvetenstvami s husto usporiadanými početnými kvetmi.

Katalógové číslo: 875 Kategórie: , ,

Popis

Stračonôžka – Delphinium Pacific ´Blue Bird´ je rod asi 300 druhov vytrvalých kvitnúcich rastlín z čeľade Ranunculaceae, pôvodných z celej severnej pologule a tiež z vysokých pohorí tropickej Afriky. Rod zostavil Carl Linné. Všetky druhy rodu Delphinium sú toxické pre ľudí a hospodárske zvieratá.Odrody Delphinium zo skupiny Pacific sa vyznačujú silným rastom od 80 do 150 cm, hustými, nerozvetvenými kvetenstvami s husto usporiadanými početnými kvetmi. V prípade „Blue Bird“ rastú listy chlopňové na palmách na silnej stonke a v júni až júli kvetenstvo modrých kvetov s bielym okom. Po reze opakuje kvitnutie v auguste až septembri. Tieto hybridy sú ideálne na zadnú časť záhonu alebo do stredu záhonu pre kombinácie s ružami, ľaliami, pivonkami atď. Sú vhodné aj ako rezané kvety. Výška hviezdice ‚Blue Bird‘ je cca 1,5 m, šírka 70 cm.

Stračonôžka – Delphinium Pacific ´Blue Bird´ rastie dobre a kvitnú na akejkoľvek úrodnej, hlboko kultivovanej, kyprej, mierne vápenatej, vlhkej ale nie premočenej pôde. Delphinium je úplne mrazuvzdorná trvalka. Miesto by malo byť slnečné alebo mierne zatienené, a čo je obzvlášť dôležité, chránené pred silným vetrom. Vyššie rastliny vyžadujú podporu. Luxusné kvetenstvo sa po daždi často ohýba a láme. Odporúča sa na skupinové výsadby na kvetinové záhony, k plotom, do záhrad, na slnečné a polotienisté stanovište. Rezané stračonôžky umiestnené vo váze vyzerajú veľmi pekne. Počas rastu by malo byť zabezpečené pravidelné zalievanie a hnojenie. Najlepšie je vysádzať ju v malých skupinách.

Viac info

Hmotnosť 1.00 kg
Rozmery 15 × 15 × 35 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Stračonôžka – Delphinium Pacific ´Blue Bird´”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP