Nezábudka lesná – Myosotis sylvatica

0.75 

Nezábudka lesná – Myosotis sylvatica je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Boraginaceae, pôvodom z Európy. Táto na jar kvitnúca rastlina a jej kultivary, zvyčajne majú modré, biele a ružové kvety. U nás sa pestuje ako dvojročná rastlina. U nás sa sa vyskytuje v lesoch a na lúkach. Nezábudka dorastá do výšky 20 – 30 cm. Listy má kopijovité a kvety – malé, zhromaždené vo voľných kvetenstvách. Kvitne v druhom roku kultivácie, od apríla do júna. Dobre znášajú naše klimatické podmienky.

Katalógové číslo: 930 Kategórie: ,

Popis

Nezábudka lesná – Myosotis sylvatica je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Boraginaceae, pôvodom z Európy. Táto čeľaď zahŕňa bylinné rastliny aj kríky. Nájdete tam 94 – 135 druhov rastlín, ktoré sú zoskupené do približne 1 800 – 2 500 druhov a ešte viac odrôd. Táto na jar kvitnúca rastlina a jej kultivary, zvyčajne majú modré, biele a ružové kvety. U nás sa pestuje ako dvojročná rastlina. U nás sa sa vyskytuje v lesoch a na lúkach. Nezábudka dorastá do výšky 20 – 30 cm. Listy má kopijovité a kvety – malé, zhromaždené vo voľných kvetenstvách. Kvitne v druhom roku kultivácie, od apríla do júna. Dobre znášajú naše klimatické podmienky.

Nezábudka lesná – Myosotis sylvatica má rada polotienisté miesta – veľmi dobre sa jej darí v blízkosti stromov a kríkov. Je nenáročná na pôdu, ale optimálnou pôdou je úrodná a mierne vlhká. V takýchto podmienkach nezábudka potrebuje ďalšie prihnojovanie. Rastlinu je možné presadiť aj počas fázy kvitnutia. Je vhodná aj na pestovanie v hrantíkoch. Zvyčajne sa vysádza s rozstupom 15-25 cm. Nezábudka je na Slovensku dosť populárna – slúži aj na vytváranie záhonov v našich záhradkách. Je vhodný na aranžovanie záhrad predovšetkým vo vidieckom a prírodnom štýle. Veľmi dobré vyzerajú aj spolu s cibuľovitými rastlinami. Sú vhodné aj ako rezané kvety na malé kytice.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 10 cm
Farba kvetu:

biela, modrá, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Nezábudka lesná – Myosotis sylvatica”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP