Iskerník ázijský – Ranunculus asiaticus

2.00 

Iskerník ázijský – Ranunculus asiaticus je veľký rod asi 600 druhov kvitnúcich rastlín z čeľade Ranunculaceae. Iskerník je cibuľovitá rastlina pôvodom z Malej Ázie a horských oblastí severnej Afriky. V záhradách sú zvyčajne zastúpené odrody ázijského Iskerníka s nádhernými plnými alebo dvojitými kvetmi, ktoré majú na pekny farebný akcent.

Katalógové číslo: 912 Kategórie: ,

Popis

Iskerník ázijský – Ranunculus asiaticus je veľký rod asi 600 druhov kvitnúcich rastlín z čeľade Ranunculaceae. Iskerník je cibuľovitá rastlina pôvodom z Malej Ázie a horských oblastí severnej Afriky. V záhradách sú zvyčajne zastúpené odrody ázijského Iskerníka s nádhernými plnými alebo dvojitými kvetmi, ktoré majú na pekny farebný akcent. Ich výška je zvyčajne okolo 25 – 35 cm. Rastú vzpriamene. Kvety iskerníka kvitnú koncom jari alebo začiatkom leta. Kvety môžu byť žlté, oranžové, červené, biele alebo ružové. Majú priemer až 10 cm, ktoré krásne vynikajú na pozadí pérovitých listov. Rastlina pozostáva z množstva husto usporiadaných kvetov. Každá kvetina vydrží na rastline asi 10 dní.

Iskerník ázijský – Ranunculus asiaticus jeho pestovanie si vyžaduje v prvom rade zabezpečiť rastline dobré vodné a tepelné podmienky. Iskerník zvyčajne nemôže zimovať v zemi a je potrebné jeho cibule na jeseň vykopať a potom ich prezimovať v miestnosti bez mrazu (pri teplote 8 – 10 ° C, pokryté pilinami) až do nasledujúcej jari. Iskerník rastie najlepšie na chránených, odľahlých a teplých miestach, v piesočnato – hlinitých pôdach, stredne vlhkých, s neutrálnou až mierne kyslou pôdou. Od jari sú rastliny zalievané hneď, ako sa objavia ich prvé listy, potrebné pravidelne, ale nie príliš hojne, pretože pri nadmernom zalievaní sú rastliny ľahko napadnuteľné chorobami glaukómu, ako sú plesne alebo plesne sivé. Aby ste tomu zabránili, postriekajte rastliny biopreparátmi, pretože po objavení sa príznakov ochorenia glaukóm veľmi rýchlo stratí svoje čaro.

Viac info

Hmotnosť 0.35 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba kvetu:

biela, červená, orange, striekaná, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Iskerník ázijský – Ranunculus asiaticus”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP