Prvosienka Jarná – Primula Veris

2.00 

Prvosienka Jarná – Primula Veris je trváca rastlina z čeľade prvosienkovité. Je rozšírená v Európe a Ázii. Je to odolná trvalka s liečivými vlastnosťami. Primula veris bola dlho pod druhovou ochranou. Na jar sa objaví pôvabná rastlina, prvosienka, ktorá má jemné zlaté kvety. Rasti v domácich záhradách, zdobí kvetinové lúky a priestory naturalistických záhrad.

Popis

Prvosienka Jarná – Primula Veris je trváca rastlina z čeľade prvosienkovité. Je rozšírená v Európe a Ázii. Je to odolná trvalka s liečivými vlastnosťami. Primula veris bola dlho pod druhovou ochranou. Na jar sa objaví pôvabná rastlina, prvosienka, ktorá má jemné zlaté kvety. Rasti v domácich záhradách, zdobí kvetinové lúky a priestory naturalistických záhrad. Dorastá až do výšky 30 – 40 cm. Na silnom jedinom výhonku sa nachádza pupenec mnohokvetý, ktorý môže pozostávať až z 30 kvetov. Modrozelené listy, usporiadané do ružice, sú ozdobne zvrásnené. Rastlina je zdobená zlatými kvetmi, na spodnej časti každého okvetného lístka je oranžová škvrna. Sploštené semená, dlhé 15 mm, sú tmavohnedej farby. Trvalka kvitne od marca do začiatku júna.

Prvosienka Jarná – Primula Veris rastie dobre na slnečných alebo mierne zatienených polohách, v priepustnej vápenatej pôde. Tento druh je veľmi životaschopný a nevyžaduje špeciálne kultivačné podmienky, pretože je spokojný s málo úrodnou, trávnatou a skôr suchou pôdou. Rastlina je plne mrazuvzdorná. Rozmnožovanie prevádzame jesenným výsevom semien na trvalé miesto alebo rozdelením starších trsov po odkvitnutí. Listy sú pomerne veľké, vajcovité, tvoria prízemné ružice. Rastlina sa pestuje pomerne ľahko a má málo požiadaviek. Vysadiť ju môžeme do skaliek, na obruby, kvetinové záhony, pod stromy, do blízkosti rybníkov ale môžeme ich zozbierať na rezané kvety do vázy.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 8 × 8 × 12 cm
Farba kvetu:

červená, ružová, žltá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Prvosienka Jarná – Primula Veris”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP