Tarička – Aubrieta Tauricola Silberrand

1.50 

Tarička – Aubrieta Tauricola Silberrand je rod nízkych, vytrvalých bylín vytvárajúci pri kvitnutí farebné trsy. Rod pochádza z oblastí juhovýchodnej Európy a Malej Ázie odkiaľ sa postupne rozšíril takmer do celej Európy, severovýchodnej Afriky, juhozápadnej Ázie a na západné pobrežie Severnej Ameriky. Rastliny tohto rodu sú rozširované ako skalničky do záhrad, odtiaľ sa často dostávajú do voľnej prírody a pri svojej nenáročnosti tam ľahko zdomácnia. Sú to rastliny navyknuté na skalnú pôdu, nie sú závislé od pH pôdy ani stabilnej vlhkosti, nemajú zvláštne nároky na živiny a znesú plné slnko i polotieň, požadujú iba vzdušný a priepustný substrát. Listy niektorých odrôd majú výrazný krémovo – biely okraj.

Katalógové číslo: 852 Kategórie: , ,

Popis

Tarička – Aubrieta Tauricola Silberrand je rod nízkych, vytrvalých bylín vytvárajúci pri kvitnutí farebné trsy. Rod pochádza z oblastí juhovýchodnej Európy a Malej Ázie odkiaľ sa postupne rozšíril takmer do celej Európy, severovýchodnej Afriky, juhozápadnej Ázie a na západné pobrežie Severnej Ameriky. Rastliny tohto rodu sú rozširované ako skalničky do záhrad, odtiaľ sa často dostávajú do voľnej prírody a pri svojej nenáročnosti tam ľahko zdomácnia. Sú to rastliny navyknuté na skalnú pôdu, nie sú závislé od pH pôdy ani stabilnej vlhkosti, nemajú zvláštne nároky na živiny a znesú plné slnko i polotieň, požadujú iba vzdušný a priepustný substrát. Listy niektorých odrôd majú výrazný krémovo – biely okraj. Výška dospelej rastliny 5 – 10 cm.

Tarička – Aubrieta Tauricola Silberrand v závislosti od odrody pôsobí trvalka obzvlášť atraktívne medzi marcom a júnom, kedy sú koberce pokryté rojom medonosných kvetov, ktoré k sebe okrem včiel lákajú aj motýle. Kvety zhromaždené v krátkych zhlukoch, vyvýšené nad listami, sa líšia veľkosťou a farbou (biela, ružová, modrá, červená, fialová). Tarička sa odporúča vysádzať do záhonov, do skaliek, na okraje záhrad a do nádob. Vyzerá obzvlášť atraktívne, keď jej výhonky pokryté kvetmi visia z kamenných schodov alebo väčších balvanov. Skalnička je plne mrazuvzdorná -18 až -24 °C zóna 6.  Navrhovaná hustota výsadby je 12-24 rastlín na meter štvorcový. Zhrnutie: kobercová trvalka, čiastočne vždyzelená, tvoriaca nízky trávnik s kompaktným habitom. Veľké, hrubo zubaté, svetlozelené listy s bielym okrajom, niekedy úplne biele. Medonosné kvety.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 5 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Tarička – Aubrieta Tauricola Silberrand”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP