Šalvia Farinacea – Salvia Farinacea

2.50 

Šalvia Farinacea – Salvia Farinacea prirodzene sa vyskytuje v USA vrátane Floridy, Louisiany, Nového Mexika, Texasu, Oklahomy a tiež v Mexiku. Rastie na piesočnato – hlinitých, vápenatých pôdach. Šalvie sú nielen krásne, ale aj mimoriadne cenné. Dávajú hmyzu cenný nektár a pre nás majú zdravotné a liečivé hodnoty. Sú také rozmanité, že si každý medzi mnohými druhmi a odrodami nájde to svoje.

Katalógové číslo: 876 Kategórie: , ,

Popis

Šalvia Farinacea – Salvia Farinacea prirodzene sa vyskytuje v USA vrátane Floridy, Louisiany, Nového Mexika, Texasu, Oklahomy a tiež v Mexiku. Rastie na piesočnato – hlinitých, vápenatých pôdach. Šalvie sú nielen krásne, ale aj mimoriadne cenné. Dávajú hmyzu cenný nektár a pre nás majú zdravotné a liečivé hodnoty. Sú také rozmanité, že si každý medzi mnohými druhmi a odrodami nájde to svoje. A do veľkej záhrady, do malej záhrady a dokonca aj do kvetináča v rohu malého balkóna. Aj keď u nás s ňou treba zaobchádzať ako s jednoročnou rastlinou, stále si zaslúži byť prítomná v záhrade. Šance na prezimovanie sú vonku malé, odporúčame rastlinu preniesť do izby. Jedná sa o mimoriadne atraktívny druh šalvie.

Šalvia Farinacea – Salvia Farinacea vytvára pomerne vysoké a široké trsy silno listnatých výhonkov. Listy, hladké a lesklé, sú obzvlášť husté v dolnej časti rastliny. Začína kvitnúť v lete, najčastejšie v júni. Biely práškový povlak zvyšuje ich neobvyklú farbu. Kvitne veľmi dlho, vlastne až do prvých silných mrazov, pričom sa neustále vyvíjajú nové kvetenstvo. Kvety sú veľmi odolné a príliš rýchlo nevyblednú, takže rastlina neustále kvitne. Šalvia má rada úrodnú a neustále mierne vlhkú, vápenatú pôdu na slnečnom mieste. Zhluky môžu dosiahnuť až 50 – 80 cm na výšku. Mladé rastliny je možné vysadiť do pôdy hneď po stabilizovaní jarného počasia. Sme si istý, že táto rastlina ukradne nejedno srdce.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba kvetu:

biela, modrá, ocean blue

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Šalvia Farinacea – Salvia Farinacea”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP