Kyslička trojhranná – Oxalis triangularis

2.90 

Kyslička trojhranná – Oxalis triangularis je druh jedlej trvácej rastliny z čeľade Oxalidaceae. Je pôvodom z niekoľkých krajín na juhu Južnej Ameriky. Kyslička sa obvykle pestuje ako izbová rastlina, ale dá sa pestovať vonku v teplejších klimatických zónach, najlepšie v polo tieni. Kyslička je veľmi dekoratívny kvet, pekne kvitne a nepotrebuje prílišnú starostlivosť.

Katalógové číslo: 909 Kategórie: ,

Popis

Kyslička trojhranná – Oxalis triangularis je druh jedlej trvácej rastliny z čeľade Oxalidaceae. Je pôvodom z niekoľkých krajín na juhu Južnej Ameriky. Kyslička sa obvykle pestuje ako izbová rastlina, ale dá sa pestovať vonku v teplejších klimatických zónach, najlepšie v polo tieni. Kyslička je veľmi dekoratívny kvet, pekne kvitne a nepotrebuje prílišnú starostlivosť. Je ideálna na pestovanie v kvetináčoch, pretože je veľmi malá – maximálna výška je 20 centimetrov. Skladá sa z krehkých, jemných stoniek a tmavo fialových listov so svetlejším vzorom, mierne pripomínajúcich ďatelinu – odtiaľ pochádza zvyk nazývať rastlinu ďatelinou. Ozdobou kysličiek sú okrem farebných listov aj jemné zvončekovité kvety – biele alebo mierne orgovánové. Zhromažďujú sa vo voľných kvetenstvách a po odkvitnutí vytvárajú semená.

Kyslička trojhranná – Oxalis triangularis nie je náročná rastlina, takže je ideálna pre ľudí, ktorí nemajú veľa skúseností so starostlivosťou o kvety. Najlepšie sa cíti na miestach s dostatkom svetla a tepla, ale nemôže stáť na silnom a priamom slnku, pretože sa jeho listy spália. Východná strana bude najlepšia na pestovanie, ale môže si vyžadovať čiastočné zatienenie pred mimoriadne intenzívnym popoludňajším slnkom. Príliš veľa slnečného žiarenia môže odfarbiť listy a zhoršiť vzhľad celej rastliny. Najpriaznivejšia teplota na pestovanie kysličky v lete by mala byť v rozmedzí 15 – 18 stupňov Celzia, v zime by nemala klesnúť pod 10 stupňov. Pri domácom pestovaní sa jej dobre darí v obyčajnej univerzálnej kvetinovej pôde. Aby sme ju trochu uvoľnili, môžeme ju posypať kôrou, aby tvorila tretinu objemu celej zmesi.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 10 × 10 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Kyslička trojhranná – Oxalis triangularis”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP