Mäta Pieporná – Mentha Piperita

1.50 

Mäta Pieporná – Mentha Piperita je bylinka do kuchyne a má intenzívnu chuť a arómu. Z čerstvých a sušených listov sa varia bylinkové čaje. Používa sa tiež v kuchyni ako cenné dochucovadlo, napríklad do šalátov, dezertov a omáčok. Dorastá do výšky 30 – 60 cm. Môže sa pestovať v bylinkovej záhrade, mali by ste však pamätať na jej rozpínavosť

Katalógové číslo: 893 Kategórie: ,

Popis

Mäta Pieporná – Mentha Piperita je bylinka do kuchyne a má intenzívnu chuť a arómu. Z čerstvých a sušených listov sa varia bylinkové čaje. Používa sa tiež v kuchyni ako cenné dochucovadlo, napríklad do šalátov, dezertov a omáčok. Dorastá do výšky 30 – 60 cm. Môže sa pestovať v bylinkovej záhrade, mali by ste však pamätať na jej rozpínavosť. Môžete jej tiež zvoliť divoký kútik záhrady a nechať ju tam voľne rásť. Od júla do augusta sa objavujú ružové alebo fialové kvety, ktoré lákajú početné motýle a veľa druhov biologického hmyzu. Éterické oleje v mätových listoch pomáhajú bojovať proti určitým rastlinným škodcom, ako sú napríklad vošky. Preto má zmysel medzi zeleninové plodiny umiestniť niekoľko kvetináčov s mätou alebo okolo nich mulčovať substrát vetvičky mäty.

Mäta Pieporná – Mentha Piperita na jej sušenie vyberte výhonky v júni ešte pred kvitnutím, zastrihnutím tesne pri zemi. Koncom leta sa môže uskutočniť druhá úroda. Pomôže tiež pri bežnom nachladnutí, pretože tlmí hlieny a zmierňuje bolesti v krku. Vďaka svojmu upokojujúcemu účinku je nápomocný pri liečbe nespavosti, migrény a nervových kŕčov. Mätové listy sa často pridávajú do bylinných zmesí na zlepšenie chuti a arómy varenia. Podmienky pestovania: je to trvalka, ktorá sa veľmi ľahko pestuje. Má ráda slnečné alebo polotienisté miesta a vlhký, priepustný podklad.  Mäta Pieporná je plne odolná voči mrazu. 

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Mäta Pieporná – Mentha Piperita”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP