Bacopa – Sutera Cordata

1.50 

Bacopa – Sutera Cordata je jednoročná rastlina, ktorá si už mnoho rokov získava uznanie medzi záhradníkmi ale aj amatérmi. Jej drobné kvety a výhonky skrášľujú každý priestor a oživujú ho.

Katalógové číslo: 948 Kategórie: , ,

Popis

Bacopa – Sutera Cordata tiež známa pod menom okrasná bacopa, je jedným z 52 druhov rodu Chaenostomaje. Pochádza z južnej Afriky a často sa používa v závesných košoch. Bacopa je jednoročná rastlina, ktorá si už mnoho rokov získava uznanie medzi záhradníkmi ale aj amatérmi. Jej drobné kvety a výhonky skrášľujú každý priestor a oživujú ho.

Kvety sa na rastline objavujú od mája do októbra. Skutočne dlhé výhonky vyzerajú obzvlášť krásne, keď visia cez okraj nádoby , niekedy až 60 cm. Bacopa – Sutera Cordata pochádza z Južnej Afriky a na našom trhu sa objavila nie tak dávno. Dokonale sa hodí aj k iným rastlinám v kvetináči. Je odolná voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Nie je potrebné odstraňovať odkvitnuté kvety, je to nekomplikovaná balkónová a črepníková letnička.

Bacopa – Sutera Cordata uprednostňuje východné alebo západné polohy. Čím viac je poloha slnečnejšia , tým viac vody prilievame. Pôda by nemala vysychať, pretože početné kvety začnú rýchlo vädnúť. Pokiaľ ide o substrát, Bacopa je menej náročná. V skutočnosti jej stačí obyčajná záhradná pôda. Je však lepšie použiť mierne kyslú pôdu so zvýšeným obsahom ílu, pretože rastliny neznášajú stres zo sucha. Hnojenie tekutým hnojivom vykonávame raz týždenne. Bacopu môžeme aj prezimovať na svetlom a chladnom mieste pri teplote 5 – 15° C.

 

Viac info

Hmotnosť 0.35 kg
Rozmery 15 × 15 × 15 cm
Farba kvetu:

biela, fialova

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Bacopa – Sutera Cordata”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP