Sedmokráska obyčajná – Bellis perennis

0.80 

Sedmokráska obyčajná – Bellis perennis pochádza z Európy, v prírodnom prostredí rastie aj na Slovenskú. Z Európy pochádzajú všetky odrody záhradných sedmokrások. V súčasnosti pestované záhradné odrody sedmokrásky zaraďujeme medzi dvojročné rastliny.

Katalógové číslo: 921 Kategórie: ,

Popis

Sedmokráska obyčajná – Bellis perennis pochádza z Európy, v prírodnom prostredí rastie aj na Slovenskú. Z Európy pochádzajú všetky odrody záhradných sedmokrások. V súčasnosti pestované záhradné odrody sedmokrásky zaraďujeme medzi dvojročné rastliny. Z ich vrcholov 8–15 cm nad listami vyrastajú na tuhých stopkách súkvetia. Dorastajú do výšky okolo 15cm. Kvety sedmokrásky sú biele, ružové alebo červené až karmínové. Obdobie kvitnutia sedmokrásky pripadá na koniec apríla až začiatok mája. Odrody sedmokrásky sa líšia nielen farbou kvetov, ale aj štruktúrou. Niektoré pozostávajú iba z rúrkovitých kvetov, iné iba z jazykovitých kvetov. Sedmokrásky sú tiež rozdelené na veľké, stredné a malo kveté.

Sedmokráska obyčajná – Bellis perennis je najčastejšie vysadená do kvetinových záhonov, v balkónových truhlíkoch a iných nádobách. Sú vhodné aj na rezané kvety – najčastejšie sa z nich vytvárajú krásne farebné malé kytice. Sedmokrásky vyžadujú úrodnú, nie príliš suchú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovište. Vyblednuté kvetenstvo by sa malo systematicky odstraňovať odrezaním. Rastliny sa pravidelne polievajú, aby bola pôda vždy mierne vlhká, ale nie mokrá. Hnojte mierne, najlepšie zalievaním 2 – 3 krát za sezónu. V zime je potrebné ich zakryť čečinou alebo smrekovými vetvami, aby ste ich chránili pred mrazom. Plnohodnotné odrody sa množia delením. Môžeme ju pestovať ako trvalku, ale kvety budú postupne slabnúť.

 

Viac info

Hmotnosť 0.20 kg
Rozmery 10 × 10 × 10 cm
Farba kvetu:

biela, ružová, karmínová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Sedmokráska obyčajná – Bellis perennis”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP