Margaréta balkónová – Leucanthemum paludosum

1.80 

Margaréta balkónová – Leucanthemum paludosum veľmi je rozšírená v záhradách a je to veľmi dlho kvitnúca rastlina. Celé leto zdobí obrovské kvetinové záhony a skalky, svoje miesto si však môže nájsť aj na balkóne v kvetináči.

Katalógové číslo: 938 Kategórie: , ,

Popis

Margaréta balkónová – Leucanthemum paludosum veľmi je rozšírená v záhradách a je to veľmi dlho kvitnúca rastlina. Celé leto zdobí obrovské kvetinové záhony a skalky, svoje miesto si však môže nájsť aj na balkóne v kvetináči. Táto trvalka spontánne rastie na lúkach, na skalnatých svahoch alebo na mokrých lúkach v Európe a Ázii. Je súčasťou čeľade Asteraceae.

Margaréta balkónová – Leucanthemum paludosum je nízko rastúci zimný kvet. Margaréta je ideálna na pestovanie vo veľkých zväzkoch a rastie celkom dobre aj s inými odrodami kvetov. Táto balkónová margaréta zvyčajne dorastá do 20 až 40 cm. Preto sú skvelou voľbou pre kvetinové záhony, skalky ale aj balkonové parapety. Margaréta sa ľahko pestuje a vyhovuje jej aj slnečné stanovisko. V teplejších oblastiach toleruje aj polotieň. Kvety rastliny pripomínajú sedmokrásku s bielymi okvetnými lístkami, žltým stredom a zelenými listami.

Substrát na sadenie musí vždy veľmi dobre odvádzať vodu, pretože zvyšková vlhkosť v koreňoch, najmä v zime, môže byť pre rastlinu a jej prezimovanie veľmi dôležitý. Ak je pôda veľmi hlinitá a obsahuje vodu, pridajte dostatok štrku a zmiešajte s pôdou. Na výsadbu v kvetináči si pripravte zmes 50% záhradnej pôdy a 50% humusu a pridajte trochu štrku.

Po výsadbe ju pravidelne polievajte, aby pôda nikdy úplne nevyschla. Keď je rastlina dobre zakorenená, nie je potrebné ju polievať, okrem obdobia sucha. V zime polievajte každých 10 dní. V kvetináčoch pridávajte tekuté hnojivo každých 15 dní od mája do septembra.

 

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 12 × 12 × 20 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Margaréta balkónová – Leucanthemum paludosum”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP