Margaréta Obyčajná – Leucanthemum Vulgare

3.90 

Margaréta Obyčajná – Leucanthemum Vulgare je veľmi rozšírená kvitnúca rastlina pochádzajúca z Európy a miernych oblastí Ázie. Patrí do čeľade astrovité. Vyskytuje sa na suchých lúkach, lúkach, v húštinách a na okraji lesov. Je populárna na celom Slovensku.  Margaréty dorastajú do výšky 60cm až 100 cm. Sú jednoduché alebo mierne rozvetvené, najčastejšie jednoduché kvety a niekedy aj strapaté.

Katalógové číslo: 983 Kategórie: , ,

Popis

Margaréta Obyčajná – Leucanthemum Vulgare je veľmi rozšírená kvitnúca rastlina pochádzajúca z Európy a miernych oblastí Ázie. Patrí do čeľade astrovité. Vyskytuje sa na suchých lúkach, lúkach, v húštinách a na okraji lesov. Je populárna na celom Slovensku.  Margaréty dorastajú do výšky 60cm až 100 cm. Sú jednoduché alebo mierne rozvetvené, najčastejšie jednoduché kvety a niekedy aj strapaté. Listy rastliny sú iba na dne stonky. Majú kopijovitý alebo lopatkovitý tvar a sú zúbkované. Tento druh je trvalka plne mrazuvzdorná. Kvitne od júna do augusta. Kvety sú zhromaždené v kvetenstve košíkovitého tvaru – vrátane jazykovitých kvetov, ktoré sú bielej farby. Kvety majú zvyčajne priemer asi 6 – 8 cm, ale môžu byť samozrejme aj väčšie.

Margaréta Obyčajná – Leucanthemum Vulgare nemá žiadne zvláštne požiadavky na pôdu, dobre znáša sucho a je mrazuvzdorná. Preferuje slnečné stanovište. Ak ju pestujeme ako okrasnú rastlinu v záhrade, treba ju každé tri roky rozdeliť a presadiť. Nemá žiadne zvláštne požiadavky ani na pôdu, dobre znáša aj sucho. Odporúča sa stredne humózna, hlinité a piesčito – hlinité pôda. Margaréta je okrasná záhonová rastlina, ktorá sa perfektne hodí aj na rezané kvety. Vo vnútri kvetov sa nachádza nektár, je to výborná odmena pre čmeliaky a včely, ako aj pre motýle, ktoré rady navštevujú kvety tejto trvalky. Celkom dobre sa jej darí aj na slabších pôdach, ale nesmie to byť kyslá pôda.

Viac info

Hmotnosť 1.00 kg
Rozmery 12 × 12 × 35 cm
Farba

biela, biela strakata, maslova

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Margaréta Obyčajná – Leucanthemum Vulgare”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP