Portulaka veľkokvetá – Grandiflora

1.60 

Portulaka veľkokvetá – Grandiflora je kvitnúca rastlina z čeľade Portulacaceae, pôvodom z Argentíny, južnej Brazílie a Uruguaja, ktorá sa často pestuje v záhradách. Má aj veľa iných názvov, ružový mach, mexická ruža, slnečná ruža a iné. Má veľmi nízky vzrast, vysoký iba 10 – 15 cm, má plazivé, mäsité výhonky. Listy sú malé, valcovité, usporiadané do jednej priamky.

Katalógové číslo: 925 Kategória: ,

Popis

Portulaka veľkokvetá – Grandiflora je kvitnúca rastlina z čeľade Portulacaceae, pôvodom z Argentíny, južnej Brazílie a Uruguaja, ktorá sa často pestuje v záhradách. Má aj veľa iných názvov, ružový mach, mexická ruža, slnečná ruža a iné. Má veľmi nízky vzrast, vysoký iba 10 – 15 cm, má plazivé, mäsité výhonky. Listy sú malé, valcovité, usporiadané do jednej priamky. Tesne pod kvetom sú listy zoskupené do ružičiek. Na spodku listov vyrastajú trsy dlhých, jemných chĺpkov. Portulaka má veľké kvety, priemer asi 4 cm, kvety sú otvorené za slnečných dní.

Portulaka veľkokvetá – Grandiflora rastie dobre na ľahkých, dobre priepustných pôdach. Portulaka je ideálna na kvetinové záhony a na kultiváciu nádob na balkónoch a terasách. Vyhovuje jej slnečná poloha, nemá rada preliatu pôdu. Portulaka sa pestuje ako jednoročná rastlina. Portulaka začne kvitnúť koncom júna a začiatkom júla a kvitne až do jesene. Kvety sa otvárajú za slnečných dní. Môžme ju vysádzať do záhonou kvetov, do skaliek, alebo ich môžeme zasadiť do misiek a kvetináčov. Vyžaduje dostatok slnečného svetla a dobre priepustné pôdy. Nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť a pestuje sa veľmi ľahko. Portulaku radi navštevujú včely kvôli peľu a nektáru. Veľmi pekne vyzerá keď rastie medzi kameňmi v skalke alebo popri chodníku.

Viac info

Hmotnosť 0.20 kg
Rozmery 8 × 8 × 8 cm
Farba kvetu:

ružovo biela, červená, červeno ružová, žlto ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Portulaka veľkokvetá – Grandiflora”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP