Isolepis Live Wire

1.90 

Táto jedinečná okrasná kvitnúca tráva je ideálna do závesných nádob. Dorastá do dĺžky 50-70cm. Pozostáva z mäkkých zelených listov je zvýraznená kvetinovými hrotmi, ktoré vyzerajú ako pramene vlákien. Zakončená je drobnými kvietkami svetlej farby. Uprednostňuje tienistú záhradnú polohu, ale zvládne aj slnko, ak sa zachová dostatočná úroveň vlhkosti.

Katalógové číslo: 965 Kategórie: , ,

Popis

Isolepis Live Wire (okrasná kvitnúca tráva) táto jedinečná okrasná kvitnúca tráva je ideálna do závesných nádob. Isolepis dorastá do dĺžky 50-70cm. Táto vybraná odroda druhu Isolepisu je pôvodom zo Severnej Ameriky. Pozostáva z mäkkých zelených listov je zvýraznená kvetinovými hrotmi, ktoré vyzerajú ako pramene vlákien. Zakončená je drobnými kvietkami svetlej farby. Isolepis je na konci stoniek od začiatku leta do polovice jesene pokrytá malými kvetmi podobnými hrášku.

Isolepis Live Wire (okrasná kvitnúca tráva) uprednostňuje tienistú záhradnú polohu, ale zvládne aj slnko, ak sa zachová dostatočná úroveň vlhkosti. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina, ale je možné ju v chladnejších podmienkach a v zime umiestniť do vnútorných miestnosti.

Isolepis záhradnej kompozícii prináša mimoriadne jemnú textúru a mala by sa používať v plnom rozsahu. Jedná sa o rastlinu s relatívne nízkou starostlivosťou. Nemá žiadne výrazné negatívne vlastnosti.

Jednotlivé rastliny Isolepisu by mali byť od seba vzdialené približne 30 cm. Isolepis rastie stredným tempom a za ideálnych podmienok sa dá očakávať, že sa dožije približne 4 rokov. Najlepšie sa tejto rastline darí na plnom slnku až v polotieni. Najradšej rastie vo vlhkej až mokrej pôde, znesie dokonca aj stojatú vodu. Upozorňujeme, že pri pestovaní rastlín Isolepisu vo vonkajších nádobách a košoch môže byť potrebné zalievanie častejšie, ako by bolo potrebné na vonkajšej záhradke.

Viac info

Hmotnosť 0.5 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Isolepis Live Wire”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP