Veronica Repens – Veronica Plazivá

1.80 

Veronica Rrepens – Veronica Plazivá je pôdopokryvná rastlina, ktorá sa vyznačuje svojimi drobnými, svetlomodrými kvetmi. Dorastá do výšky 15-25 cm. Kvitne od mája do augusta.Pestovanie:

Veronica Rrepens – Veronica Plazivá je nenáročná na pestovanie. Darí sa jej na slnečnom alebo polotienistom stanovišti, v dobre priepustnej pôde. Vyžaduje pravidelnú zálievku počas vegetačného obdobia.

Katalógové číslo: 814 Kategórie: , ,

Popis

Veronica Repens – Veronica Plazivá je pôdopokryvná rastlina, ktorá sa vyznačuje svojimi drobnými, svetlomodrými kvetmi. Dorastá do výšky 15-25 cm. Kvitne od mája do augusta.

Pestovanie:

Veronica Repens – Veronica Plazivá je nenáročná na pestovanie. Darí sa jej na slnečnom alebo polotienistom stanovišti, v dobre priepustnej pôde. Vyžaduje pravidelnú zálievku počas vegetačného obdobia.

Použitie:

Veronica repens sa hodí do záhrad, ale aj do črepníkov. Môže sa použiť ako solitér, ale aj do zmiešaných záhonov. Vytvára krásny kontrast s inými rastlinami, najmä s tmavými listami.

Výhody:

krásne, svetlomodré kvety
vhodná do väčšiny záhrad
vhodná do črepníkov
odolná voči suchu

Tipy na pestovanie:

Pre bohaté kvitnutie je potrebné Veroniku repens pravidelne hnojiť.
Ak chcete, aby sa Veronica repens rozrastalo, môžete ju na jar rozdeliť.

Záver:

Veronica repens je krásna a nenáročná rastlina, ktorá dokáže oživiť každú záhradu. Je ideálnou voľbou pre záhradkárov, ktorí si chcú užiť krásu svetlomodrých kvetov.

Dodatočné informácie:

Veronica repens je pôvodom z Európy. Je to člen rodiny Plantaginaceae. Listy Veroniky repens sú úzke a majú zelenú farbu. Kvety Veroniky repens sú drobné a majú svetlomodrú farbu.

Veronica repens je mrazuvzdorná rastlina. Prežije zimy s teplotami až do -25 stupňov Celzia. Je to preto, že má husté listy, ktoré ju chránia pred mrazom. Veronica repens je ideálna rastlina pre záhrady v chladnejších oblastiach.

Veronica repens má zvyčajne svetlomodré kvety. Existujú však aj odrody s bielymi, ružovými, fialovými alebo modrými kvetmi.

Tu je niekoľko príkladov odrôd Veroniky repens:

Veronica repens ‚Blue Pearl‘ – má svetlomodré kvety s bielym stredom
Veronica repens ‚White Spreading‘ – má biele kvety
Veronica repens ‚Pink Spreading‘ – má ružové kvety
Veronica repens ‚Purple Spreading‘ – má fialové kvety
Veronica repens ‚Blue Blanket‘ – má husté trsy svetlomodrých kvetov

Veronica repens je krásna a nenáročná rastlina, ktorá je dostupná v rôznych farbách. Je ideálna pre záhrady, ale aj pre črepníky.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 9 × 9 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Veronica Repens – Veronica Plazivá”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP