Osteospermum – Dimorphotheca ecklonis

2.50 

Osteospermum – Dimorphotheca ecklonis je tiež známa sedmokráska je okrasná rastlina pochádzajúca z Južnej Afriky. Rastlina má kompaktný tvar, výhonky sú vyvýšené alebo mierne plazivé, rozvetvené, dlhé 25-50 cm. Listy sú skrútené, kopijovité, okraj listu je zúbkovaný

Katalógové číslo: 929 Kategórie: ,

Popis

Osteospermum – Dimorphotheca ecklonis je tiež známa sedmokráska je okrasná rastlina pochádzajúca z Južnej Afriky. Rastlina má kompaktný tvar, výhonky sú vyvýšené alebo mierne plazivé, rozvetvené, dlhé 25-50 cm. Listy sú skrútené, kopijovité, okraj listu je zúbkovaný. Osteospermum kvitne od skorej jari do mrazu. Farba kvetov závisí od odrody a môže byť biela, žltá, červená, modrá, ružová v rôznych odtieňoch, dokonca aj fialová. U starších odrôd sa môžu kvety zatiahnúť počas daždivého počasia. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina. Je dokonale vhodná na prilákanie hmyzu. Farebné kvety sú plné chutného nektáru. Sú podobné našim bežným lúčnym sedmokráskam.

Osteospermum – Dimorphotheca ecklonis vyžaduje slnečné stanovište. Miesto, kde rastie, by malo byť chránené pred vetrom. Africká sedmokráska rastie dobre v priepustných a piesočnatých. Je odolný voči suchu a jarným a jesenným mrazom. Rastlinu treba zalievať mierne, dávajte pozor, aby pôda v kvetináči nebola príliš preliatá, pretože by to mohlo spôsobiť hnilobu koreňov. Rastliny sa pri každej zálievke vyživujú viaczložkovým hnojivom pre kvitnúce rastliny. Osteospermum sa množí hlavne odrezkami zozbieranými od októbra do januára. Niektoré odrody sa môžu množiť semenami zasiatými v januári až februári. Vysádza sa na kvetinové záhony, najčastejšie sa však pestuje v debničkách, závesných nádobách alebo kvetináčoch na balkónoch a terasách.

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 15 × 15 × 20 cm
Farba kvetu:

biela, fialová, fialová svetlá, fialová tmavá, orange, purpur, purpurová svetlá, purpurová žltá, žltá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Osteospermum – Dimorphotheca ecklonis”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP