Kokarda Osinatá – Gaillardia Aristata

3.90 

Kokarda Osinatá – Gaillardia Aristata je severoamerický druh kvitnúcej trvalej rastliny z čeľade slnečnicových, ktorý je známy pod všeobecnými názvami common blanketflower a common gaillardia. Názov dostala v roku 1788 na počesť francúzskeho botanika Gaillarda de Charentonneaua. Prvýkrát ich podrobnejšie opísali Lewis a Clark počas svojej slávnej prieskumnej cesty po dnešných Spojených štátoch začiatkom 19 storočia.

Katalógové číslo: 975 Kategórie: , ,

Popis

Kokarda Osinatá – Gaillardia Aristata je severoamerický druh kvitnúcej trvalej rastliny z čeľade slnečnicových, ktorý je známy pod všeobecnými názvami common blanketflower a common gaillardia. Názov dostala v roku 1788 na počesť francúzskeho botanika Gaillarda de Charentonneaua. Prvýkrát ich podrobnejšie opísali Lewis a Clark počas svojej slávnej prieskumnej cesty po dnešných Spojených štátoch začiatkom 19 storočia. Má neobvykle dlhé obdobie kvitnutia od konca jari do jesene a živou farebnou škálou, ktorá prechádza od žltej po červenú. Zvyčajne dosahuje výšku 40 – 60 cm. Rastlina sa ľahko pestuje. Obľubuje slnečné a priepustné pôdy, piesočnato – hlinité, mierne vlhké s vysokým obsahom živín.

Kokarda Osinatá – Gaillardia Aristata dobre toleruje horúčavy a suchá a môže rásť na miestach chránených pred silným vetrom. Hnojenie sa môže uskutočniť dvakrát – na jar a v lete – tesne pred kvitnutím. Odkvitnuté kvety by sa mali odstrániť, aby sa predĺžilo kvitnutie. Kokardu pred zimou zrežeme tesne nad zemou. V záhrade sa z kokardy vytvárajú pestré trvalé a zmiešané záhony. Najlepšie vyzerá, keď je zasadená v skupine. Je to veľmi zaujímavá rastlina aj v rámci rezaných kvetov. Listy a výhonky sú jemne chlpaté. Kvitne od konca júna do októbra. Malo by sa pre ňu zvoliť slnečné stanovište. Vysádza sa v skupinách. Rozmnožuje sa semenami zasiatými na jar, rozstup rastlín pri výsadbe je 30 x 40 cm. 

Viac info

Hmotnosť 0.50 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm
Farba kvetu:

červená, žlto červená

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Kokarda Osinatá – Gaillardia Aristata”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP