Poniklec Obyčajný – Pulsatilla Vulgaris

1.60 

Poniklec Obyčajný – Pulsatilla Vulgaris obsahuje asi 40 druhov bylinných trvaliek pochádzajúcich z lúk a prérií Severnej Ameriky, Európy a Ázie. Je to chlpatá až huňatá bylina z čeľade iskerníkovitej. Charakteristickým rysom tejto krásnej rastliny je okrem pôsobivých kvetov a atraktívnych hláv semien nepochybne silná srsť bielych chĺpkov pokrývajúca najmladšie výhonky, listy a púčiky.

Katalógové číslo: 879 Kategórie: , ,

Popis

Poniklec Obyčajný – Pulsatilla Vulgaris obsahuje asi 40 druhov bylinných trvaliek pochádzajúcich z lúk a prérií Severnej Ameriky, Európy a Ázie. Je to chlpatá až huňatá bylina z čeľade iskerníkovitej. Charakteristickým rysom tejto krásnej rastliny je okrem pôsobivých kvetov a atraktívnych hláv semien nepochybne silná srsť bielych chĺpkov pokrývajúca najmladšie výhonky, listy a púčiky. Dokonca aj okvetné lístky sú zvonka chlpaté. To všetko na ochranu rastliny pred mrazivými nocami, ktoré sú úplne bežné a v marci nie sú ničím neobvyklým. Vďaka veľmi skorému obdobiu kvitnutia patrí poniklec medzi vyhľadávané a atraktívne jarné kvety, ktoré sú po odkvitnutí tiež dekoratívne.

Poniklec Obyčajný – Pulsatilla Vulgaris v závislosti od regiónu krajiny sa kvitnutie začína začiatkom marca do polovice apríla alebo do prvých májových dní v chladnejších regiónoch. Zo zeme vychádzajú prvé priame stonky, ktoré sú korunované jediným kvetným púčikom a dole sú orámované tromi jemnými, čipkovanými poddimenzovanými listami. Najmladšie stonky, listy a púčiky sú pokryté hustými, plstenými vlasmi. Z jedného podzemku vyrastie niekoľko, až asi desať stoniek, ktoré vytvárajú nízke kompaktné trsy vysoké 25 až 35 cm. Kvety majú priemer asi 5 cm. Stred kvetu je vyplnený niekoľkými desiatkami zlatožltých tyčiniek, obklopujúcich piestiky sústredené v samom strede. Poniklec dobre rastie v ľahkej, piesočnatej, najlepšie vápenatej pôde. Vyžaduje slnečné polohy. Rastliny znášajú sucho a sú plne mrazuvzdorné.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 12 cm
Farba kvetu:

biela, fialová, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Poniklec Obyčajný – Pulsatilla Vulgaris”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP