Rozmarín Lekársky – Rosmarinus Officinalis

1.50 

Rozmarín Lekársky – Rosmarinus Officinalis je stredomorská rastlina známa hlavne ako korenie používané pri varení. Rozmarín sa už pestoval v starom Ríme, Egypte a Grécku. Vo svojom prirodzenom prostredí je to obrovský ker dosahujúci 2 až 3 metre výšky. V našich končinách dorastá iba do 50 – 70 cm a vytvára si pekný kríkovitý habitus.

Katalógové číslo: 891 Kategórie: ,

Popis

Rozmarín Lekársky – Rosmarinus Officinalis je stredomorská rastlina známa hlavne ako korenie používané pri varení. Rozmarín sa už pestoval v starom Ríme, Egypte a Grécku. Vo svojom prirodzenom prostredí je to obrovský ker dosahujúci 2 až 3 metre výšky. V našich končinách dorastá iba do 50 – 70 cm a vytvára si pekný kríkovitý habitus. Táto bylinka má početné tenké zelené listy smerujúce nahor a sú veľmi aromatické. Zvonka sú listy lesklé, zatiaľ čo spodná strana listov je sivastá a matná. Od jari do leta vyrastajú jemné a veľmi malé modré kvety, ktoré sú veľmi voňavé. Rozmarín vytvára tuhé, vzpriamené, štvoruholníkové výhonky, ktoré v druhom roku zdrevnatejú.

Rozmarín Lekársky – Rosmarinus Officinalis je typická rastlina slnka a tepla, a to je to pravé miesto na jej umiestnenie. Pôda by mala byť suchá – netoleruje vysokú vlhkosť. V teplejších južných oblastiach Slovenska rastlina bez problémov prezimuje (vlastná skúsenosť pri Trebišove), stačí ju prikryť čečinou. Ináč by rastlina mala byť zazimovaná vo svetlej a chladnej miestnosti (najlepšie pri teplote 2 – 8 stupňov C). Rozmarín sadíme do bylinkových záhrad alebo skaliek. Na Slovensku sa už mnoho rokov pestuje ako okrasná a bylinná rastlina, predtým sa pestovala v kvetináči, dnes zažíva renesanciu ako jedna z populárnych rastlín na terasy a balkóny.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm
Druh:

Rozmarín vzpriamený, Rozmarín plazivý

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rozmarín Lekársky – Rosmarinus Officinalis”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP