Flox Metlinatý – Phlox Paniculata

2.90 

Flox Metlinatý – Phlox Paniculata je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Phlox. Pochádza z časti východných a stredných Spojených štátov. Extenzívne sa pestuje v miernych oblastiach ako okrasná rastlina a vo voľnej prírode sa usadil na rozptýlených miestach a v iných oblastiach. Je to nenáročná mrazuvzdorná trvalka kvitne celé leto a má množstvo odrôd s jednofarebnými bielymi, ružovými až červenými kvetmi alebo kvetmi s výrazným tmavším očkom.

Katalógové číslo: 987 Kategórie: , ,

Popis

Flox Metlinatý – Phlox Paniculata je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Phlox. Pochádza z časti východných a stredných Spojených štátov. Extenzívne sa pestuje v miernych oblastiach ako okrasná rastlina a vo voľnej prírode sa usadil na rozptýlených miestach a v iných oblastiach. Je to nenáročná mrazuvzdorná trvalka kvitne celé leto a má množstvo odrôd s jednofarebnými bielymi, ružovými až červenými kvetmi alebo kvetmi s výrazným tmavším očkom. Krásne vonia. Dobre rastie v polotieni, na pôdach stredne ťažkých, dobre zásobených živinami. Horšie znáša suché piesočnaté stanovištia. Floxy sú tradičné trvalky slovenských záhrad. Nenáročné, dlho kvitnúce a zaujímavo voňavé. Hlavne za letných večerov okolo seba rozsievajú zvláštne korenistú vôňu. Táto trvalka je obľúbená snáď po celej Európe a v Anglicku.

Flox Metlinatý – Phlox Paniculata rastie vzpriamene do výšky okolo 40-80cm cm a kvitne od júla do augusta. Jedná sa o odrodu s voňavými kvetmi. Môže dosahovať až 25 kvetov. Floxy sú veľmi odolné trvalky s pevnými stonkami a stredne zelenými, kopijovitými listami najmä v spodnej časti stoniek. Kvitnú od začiatku leta do konca prázdnin a ranne jesenné kvitnutie možno podporiť ostrihaním odkvitnutých hláv po hlavnej vlne kvetov. Pestovanie nie je náročné. Majú rady bežnú záhonové pôdu, dostatok živín, ale aj bez hnojenia budú bohato kvitnúť. Sú dlhoveké a na záhrade vydrží, kým ich nevykopnete. Ideálne na slnečný záhon, ale kvitne aj v polotieni. Mrazuvzdorná do cca -34 ° C.

Viac info

Hmotnosť 1.00 kg
Rozmery 15 × 15 × 30 cm
Farba kvetu:

biely, fialový, fialový svetlý, ružový tmavý, ružový

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Flox Metlinatý – Phlox Paniculata”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP