Gaultéria ležatá

2.00

Gaultéria je pôsobivá rastlinka s výškou 15 – 20 cm, ktorá pri dobrých podmienkach tvorí husté zelené koberce. Gaultéria najviac vynikne pod snehovými vločkami. V lete lesklé, tmavozelené listy sa s príchodom zimy sfarbujú do purpurova. Červené plody vydržia krásne žiariť až do jari. V našich podmienkach sa jej dobre darí netreba sa báť, že by v našich záhradách vymrzla.

Vyžaduje polotieň a vlhkú, rašelinnú pôdu. Veľmi dobre sa môže kombinovať vo výsadbe s vresmi, vresovcami, ale aj azalkami a rododendronmi či kríkmi z rodu Hebe.

_nie je na sklade

Katalógové číslo: 992 Kategórie: ,

Popis

Gaultéria ležatá je pôsobivá rastlinka s výškou 15 – 20 cm, ktorá pri dobrých podmienkach tvorí husté zelené koberce. Gaultéria ležatá najviac vynikne pod snehovými vločkami. V lete lesklé, tmavozelené listy sa s príchodom zimy sfarbujú do purpurova. Červené plody vydržia krásne žiariť až do jari. V našich podmienkach sa jej dobre darí, netreba sa báť, že by v našich záhradách vymrzla.

Vyžaduje polotieň a vlhkú, rašelinnú pôdu. Je to nenáročná trvalka. Veľmi dobre sa môže kombinovať vo výsadbe s vresmi, vresovcami, ale aj azalkami a rododendronmi či kríkmi z rodu Hebe.

Odborný názov: (Gaultheria procumbens)

Viac info

Hmotnosť 0.5 kg
Rozmery 10 × 10 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Gaultéria ležatá”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook