Gypsomilka Metlinatá – Gypsophila Paniculata

2.00 

Gypsomilka Metlinatá – Gypsophila Paniculata je označovaná aj ako rastlina teplých a suchých miest. Má nezameniteľný vzhľad, je tvorený až 1 m vysokým, kompaktným trsom mnohonásobne vetvený s bielymi, drobnými kvetmi. Pestuje sa v záhradách a používa sa pri aranžovaní čerstvých aj suchých kvetov, je známa aj pod ľudovým názvom „nevestin závoj“. Je to trváca rastlina patriaca do čeľade klinčekové – Caryophyllaceae. V prírodnom prostredí sa bežne vyskytuje v Európe a Ázii. Listy rastliny sú malé a rovnomerné. Gypsophila Paniculata bohato kvitne od júna do septembra. Drobné biele alebo ružovkasté kvety sa zhromažďujú v hustých metlinách. Na jednej rastline sa môže objaviť aj viac ako 1000 kvetov. Patrí medzi trvalé viacročné rastliny.

Katalógové číslo: 869 Kategórie: , ,

Popis

Gypsomilka Metlinatá – Gypsophila Paniculata je označovaná aj ako rastlina teplých a suchých miest. Má nezameniteľný vzhľad, je tvorený až 1 m vysokým, kompaktným trsom mnohonásobne vetvený s bielymi, drobnými kvetmi. Pestuje sa v záhradách a používa sa pri aranžovaní čerstvých aj suchých kvetov, je známa aj pod ľudovým názvom „nevestin závoj“. Je to trváca rastlina patriaca do čeľade klinčekové – Caryophyllaceae. V prírodnom prostredí sa bežne vyskytuje v Európe a Ázii. Listy rastliny sú malé a rovnomerné. Gypsomilka bohato kvitne od júna do septembra. Drobné biele alebo ružovkasté kvety sa zhromažďujú v hustých metlinách. Na jednej rastline sa môže objaviť aj viac ako 1000 kvetov. Patrí medzi trvalé viacročné rastliny.

Gypsomilka Metlinatá – Gypsophila Paniculata má rada teplé a slnečné miesta. Optimálna pôda je ľahká, piesčitá, dobre priepustná s vysokým obsahom vápnika. Rastlina nemá rada stojatú vodu – uprednostňuje pomerne suchú pôdu – ale niekedy vyžaduje zalievanie počas suchých období. Môže sa rozmnožovať výsevom semien na jar alebo zakorenením výhonkov ich a vysadením na trvalé miesto koncom leta. Po odkvitnutí treba rastlinu zastrihnúť nad zemou. Gypsomilka najlepšie rastie, keď je vysadená na skalkách, ale dá sa s úspechom použiť na vytvorenie záhonov aj na menej úrodných a vlhkých pôdach. Najpopulárnejším použitím tohto druhu je vytváranie živých alebo sušených kytíc. V zime sa odporúča rastlinu chrániť prikrytím koreňov listami alebo vetvičkami napr. smrekovca. Na jednom mieste môžu rásť bez presádzania aj niekoľko rokov.

Viac info

Hmotnosť 0.35 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba kvetu:

biela, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Gypsomilka Metlinatá – Gypsophila Paniculata”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP