Zbehovec plazivý – Ajuga reptans

1.50 

Zbehovec plazivý – Ajuga reptans – je nízka pôdopokryvná plazivá trvalka. Dorastá až do výšky 15 cm. Počas kvitnutia, keď sa nad ružicami listov týči početné vzpriamené kvetenstvo, dosahuje výšku 25 cm. Počas celej sezóny je táto odroda zdobená hnedofialovými listami a počas obdobia kvitnutia má modré alebo fialové kvety, ktoré vyzerajú skvele na tmavom pozadí.

Katalógové číslo: 908 Kategórie: ,

Popis

Zbehovec plazivý – Ajuga reptans – je nízka pôdopokryvná plazivá trvalka. Dorastá až do výšky 15 cm. Počas kvitnutia, keď sa nad ružicami listov týči početné vzpriamené kvetenstvo, dosahuje výšku 25 cm. Počas celej sezóny je táto odroda zdobená hnedofialovými listami a počas obdobia kvitnutia má modré alebo fialové kvety, ktoré vyzerajú skvele na tmavom pozadí. Ajuga kvitne v máji a júni, kvety sa môžu v lete objavovať sporadicky. Je to vždyzelená rastlina, v zime bez snehu môžu listy zmrznúť, ale na jar rýchlo dorastú. Najlepšie sa jej darí na osvetlených miestach, potom majú jeho listy najkrajšiu farbu , ale nemá rada príliš silné celodenné slnečné svetlo. Rastie dobre aj v tieni, aj keď potom sú jeho listy menej sfarbené. Mala by byť zasadená do humuznej vlhkej pôdy.

Zbehovec plazivý – Ajuga reptans je vhodný do záhrad ako pôdna pokrývka, je možné ho vysadiť aj na záhony v zložení s inými druhmi a do skaliek. Výborne vyzerá aj v nádobách. Ajuga vytvára husté trsy a listy sa zhromažďujú vo veľmi ozdobnej ružici prakticky po celý rok. Je úplne mrazuvzdorný a čiastočne vždyzelený. S inými rastlinami v záhrade vyzerá dobre hlavne kvôli farbe listu. Je však potrebné pamätať na to, že je to expanzívna rastlina a môže prehlušiť ďalšie rastliny. Preto je vhodné odstrániť prebytočné nové trsy. Rastlina má navzájom sa prekrývajúce výhonky, ktoré tvoria v koreňoch rozsiahle koberce.

 

Viac info

Hmotnosť 0.2 kg
Rozmery 8 × 8 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Zbehovec plazivý – Ajuga reptans”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP